Aktuální dění ve škole

1 2 3 4 5 6 7 ... 18

Čarodějnice na Pohankové

01.05.2024

30. dubna 2024 byla budova Pohankova plná čarodějnic a čarodějů.

Všichni se těšili na čarodějné dopoledne.
Na zahradě školy je čekalo 10 čarodějnic a úkol zjistit jejich jména. Děti utvořily dvojice-prvňák se třeťákem a druháci se pomíchali mezi třídami. Bylo zajímavé pozorovat spolupráci, vzájemnou pomoc.
Za splněné úkoly všechny čekal sladký pavouček. Papírová čarodějnice byla připravena na ohništi, ale z důvodu větrného počasí jsme oheň nezapálili.

Jsme moc rádi, že zahrada je naším velkým zázemím a můžeme si zde užívat venkovní zábavy i učení.

Š. Prokešová

Fotogalerie

 

Jarní hrátky pro prvňáčky

29.04.2024

Členové Žákovské rady připravili na čtvrtek 25. dubna pro prvňáčky dvě hodiny her. V tělocvičně na děti čekalo deset stanovišť, na kterých si procvičili počítání, čtení, obratnost i rychlost. Všechny aktivity spojovala tematika jara, a tak děti sbíraly do košíčků papírové okvětní plátky, chytaly ptáčky s příklady, nosily papírové včeličky se slabikami do správných pláství či hodem balónu zachraňovaly slunce schované za mraky. Všichni se do úkolů pustili s nadšením a odměnou jim byla radost z jejich úspěšného splnění a sladká odměna.

I. Dvořáková Pisková

Fotogalerie

 

ZOO Pohankova otevřena!

29.04.2024

Všichni jste zváni do ZOO, kterou vytvořily děti z družiny. Zvířátka si můžete nejen prohlédnout, ale i adoptovat. Těšíme se na vás.

J. Šmedková

Fotogalerie

 

Mc Donald’s Cup

28.04.2024

Děkujeme všem chlapcům, kteří reprezentovali školu v letošním ročníku Mc Donald’s Cupu. Bojovali s velkým nasazením a jen kousek jim uteklo finále skupiny.

S. Baťová

Fotogalerie

Městské finále vybíjené

28.04.2024

O velký úspěch se letos postarala děvčata z 5. tříd. Po postupu do městského finále se jim podařilo umístit se v něm na krásném 2. místě. Gratulujeme.

S. Baťová

Fotogalerie

 

Papoušci v družině

23.04.2024

Pondělní odpoledne nám zpříjemnilo úžasné vystoupení pestrobarevných papoušků. Aráškovi a Šmudlovi se u nás moc líbilo.

Děkujeme

Fotogalerie

 

Termíny jednotné přijímací zkoušky 2023/2024

22.04.2024

Čtyřleté obory vzdělání:

  • 1. termín: pátek 12. dubna 2024
  • 2. termín: pondělí 15. dubna 2024

Obory šestiletých a osmiletých gymnázií:

  • 1.termín: úterý 16. dubna 2024
  • 2 termín: středa 17. dubna 2024

Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu:

  • 1. termín: pondělí 29. dubna 2024
  • 2. termín: úterý 30. dubna 2024

Turnaj ve vybíjené - okrskové kolo

15.04.2024

V minulém týdnu proběhla okrsková kola ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd. 

Smíšené družstvo v tzv. otevřené kategorii se jen těsně nedostalo do finále a skončilo na 4. místě ve skupině.

Dívčí tým se umístil na 2. místě a postupuje do městského finále. Držme mu palce.

S. Baťová

Fotogalerie

 

Turnaj v ringu

05.04.2024

Před Velikonočními svátky vyhlásili tělocvikáři ze Základní školy Holzova turnaj v Ringu pro dívky druhého stupně. Turnaje se zúčastnila šestičlenná družstva dívek ze šestých, sedmých a osmých tříd. Průběh turnaje byl velmi nabitý, hrálo se ve velké tělocvičně na třech hřištích zároveň.

Ringo je hra, ve které je důležitý postřeh, rychlá reakce, prostorová orientace, obratnost, fyzická kondice a vůle. Hraje se se dvěma gumovými kroužky. Cílem hry je umístit kroužek do soupeřova hřiště.

Družstvo třídy 8.C se umístilo na prvním místě. Jejich sehranost a týmová spolupráce vedly k zaslouženému vítězství. Na druhém místě se umístilo družstvo 6.A, následované družstvem 8.A na třetím místě. Bylo inspirující sledovat, jak dívky spolupracují a soutěží společně. Snad se i touto aktivitou podařilo utužit týmového ducha jednotlivých tříd.

Turnaj v Ringu nejenže poskytl dětem radost z pohybu, ale také jim pomohl rozvíjet důležité dovednosti a hodnoty jako je týmová spolupráce, rychlé rozhodování a sportovní duch.

Poděkování patří i tělocvikářům za jejich práci při organizaci a vedení turnaje. Díky nim byl tento sportovní zážitek pro děti nezapomenutelný.

P. Vlková

Fotogalerie

 

Exkurze po stopách konikleců

04.04.2024

Po Velikonočních svátcích se všechny třídy 6. ročníku Základní školy Holzova vydaly na druhou část programu „Děti pečují o přírodu“. Tato aktivita opět probíhala na Kamenném vrchu, významné lokalitě nacházející se v Brně.

Žáci se tentokrát vydali zjistit, jak se příroda odvděčila za jejich tvrdou podzimní práci, kdy se starali o chráněné území prostřednictvím úklidu, odstraňování náletových dřevin a dalších činností.

Na tomto chráněném území každoročně vykvétá desetitisíce konikleců velkokvětých, čímž se stává jednou z největších populací této rostliny na světě, a to až k 60 tisícům exemplářů. Během projektového dopoledne se žáci seznámili nejen se základy botaniky a specifiky této chráněné rostliny, ale také měli možnost poznat celé chráněné území v jiném ročním období, kdy právě koniklece kvetly v plné kráse.

P. Vlková

Fotogalerie

 
1 2 3 4 5 6 7 ... 18