ŠKOLNÍ KNIHOVNA

Knihovna, která je umístěna v 1. patře budovy Holzova, je otevřena pro všechny, kteří mají zájem o zajímavé knihy, příručky, encyklopedie nebo beletrii. Třikrát týdně si mohou žáci vybrat z téměř 3700 titulů - z toho 1500 z naučné literatury a 2200 z beletrie. Součástí knihovny je i poezie a cizojazyčná literatura, komiksy a časopisy (Lidé a Země, Tajemství Vesmíru, 100+1, Age apod.)

Fond knihovny je každý rok doplňován jednak z prostředků Spolku rodičů, dále v rámci Podpory výuky projektu Šablony.

Prostory knihovny jsou vybaveny několika stolky s židlemi, je zde klidná atmosféra, vhodná i pro čtení.

Čtenáři si vybírají knihy podle svého zájmu a svých čtenářských dovedností. Nabídka pro všechny je opravdu široká. Děti mají k dispozici pohádky, pověsti, knihy o přírodě a chovatelství, encyklopedie, detektivní příběhy, fantasy a sci-fi literaturu. Na své si přijdou i romanticky založené dívky, milovníci záhad a napětí i fanoušci komiksů. V naučné literatuře se děti učí vyhledávat informace pro zpracování projektů a referátů do vyučování.

Výpůjční doba pro školní rok 2019/2020:

úterý                               7:40 - 8:40, 9:40 - 10:00
  středa    11:45 - 12:15
  pátek    7:40 - 8:40

Knihy jsou půjčovány zdarma na 1 měsíc, ale není problém si kteroukoliv po předchozí domluvě ponechat i déle.