1 ... 3 4 5 6 7 ... 14

Projektové dopoledne Začněme s podnikáním

15.12.2023

Dne 13. 12. 2023 proběhlo pro třídu 9.A projektové dopoledne od společnosti Smart Bricks, kde si žáci měli možnost postavit a zautomatizovat modely, které by mohly být využity v reálném světe i k různým podnikatelským záměrům, a to za pomocí programu LEGO. Žáci museli v maximální míře zapojit svou vlastní fantazii, čekala je řada vylepšení a zapojení vlastních kreativních nápadů, které bylo potřeba zapracovat do reality modelu. Na fotografiích můžeme vidět jejich výsledky práce, které byly vskutku „vymakané“.

Tereza Tomašíková

Dopravní výchova - komentovaná vycházka

11.12.2023

Žáci 3.A se ve čtvrtek 7. prosince účastnili komentované vycházky v okolí své školy, kterou v rámci prevence pořádá odbor dopravy Magistrátu města Brna pro brněnské školy zdarma.

Děti se nenudily, prošly si s průvodcem nejbližší okolí školy s ohledem na svou bezpečnost, jelikož jsou jedni z nejvíce ohrožených účastníků silničního provozu.

Zopakovaly si základní pravidla chůze po chodníku, prošly si všechny přechody pro chodce v okolí školy. Průvodce také nezapomněl připomenout bezpečné přecházení mezi zaparkovanými auty a zásady chování na zastávce MHD. Na závěr děti hledaly reflexní prvky na svém oblečení.

V lednu nás čeká ještě druhá část dopravní výchovy, tentokrát školený lektor přijde k nám do třídy.

K. Janošková

Páťáci opět na přehazované

08.12.2023

Po úspěchu z minulého měsíce se žáci pátých tříd vydali na další turnaj v přehazované. Tentokrát si zahráli Mistrovství Brna na písku. Hrály dva týmy.

Tým Holzova A se umístil na 2. místě.
Tým Holzova B pak na neméně krásném 5. místě.

Pro školu vyhráli krásné nové míče. Pro sebe získali "rychlé špunty" a nové zážitky z hraní na beachvolejbalovém hřišti.

S. Baťová

Vánoční jarmark 2023

05.12.2023

V sobotu 2. 12. 2023 se budova Pohankova zaplnila návštěvníky z řad rodičů, prarodičů, dětí, ale i široké veřejnosti a přátel školy. Všichni zde nasávali vánoční atmosféru. Všude bylo živo.

Učitelé připravili 18 dílen, prodej drobných dárečků, keramiky i květin. Sborovna se změnila v Adventní kavárnu.

Děkujeme za pomoc všem zúčastněným učitelům, zaměstnancům školy, dětem ze Žákovské rady, které asistovaly v dílnách.

Škola byla místem krásných setkání, tvoření a vládla zde pohodová atmosféra. Mnozí návštěvníci se již těší za 4 měsíce na jarmark velikonoční. O nápady a materiál z dílen se podělíme s neziskovou organizací Slezská diakonie, která poskytuje své služby postiženým lidem, seniorům a lidem v nouzi.

Š. Prokešová

Předadventní tvoření s nocí ve škole

05.12.2023

Žáci 1.A, 1.C a 3.A se sešli v 17 hod ve škole vybaveni dostatkem jídla, odvahy a spacáky. Ve čtvrtek 30.12. 2023 si vyzkoušeli svoji odvahu i šikovnost před začátkem adventního období ve škole. Vánoční náladu si vyzpívali u klavíru, šikovnost si ověřili prací se dřevem a vyrobili si krásného anděla, svoji statečnost prokázali na cestě po vánočních lucerničkách temnou školou. Večer si udělali hostinu a potom usnuli každý ve svém spacáku. Ráno je probudila vůně čaje a pohádka. Děti si to náramně užily a už se těší na další dobrodružství, které pro ně p.uč. vymyslí.

S. Freibergová, A. Gregorová, K. Janošková

Mikuláš, čert a anděl na Pohankové

05.12.2023

V úterý 5. 12. 2023 přišel za dětmi na ZŠ Holzova Čert, Mikuláš a Anděl. Svatá trojice s dětmi zhodnotila správné a špatné chování, děti slíbily, že se vynasnaží zlepšit. Nakonec byly děti odměněny sladkostí a paní učitelky ovocem.

Vánoční jarmark 2023

Dobrý den,

rádi bychom Vás pozvali na náš tradiční školní VÁNOČNÍ JARMARK, který se uskuteční 2. prosince 2023 v době 9.00-12.00 hodin v budově školy Pohankova.

Těšíme se na Vás!

Slavnost slabikáře

24.11.2023

Ve středu 22.11. 2023 měli žáci třídy 1.C slavností den. Během dopoledního vyučování si vyzkoušeli své čtecí dovednosti formou hry, pracovních listů, prací s interaktivní tabulí.

Utvrdili si , že mohou být zařazení mezi čtenáře začátečníky. Slavnostní den byl zakončen pasováním na čtenáře a předáním slabikáře panem ředitelem školy Mgr. Stanislavem Holubářem.

Mgr. Sabina Freibergová

Vyhlášení stávky 27. 11. 2023

Vážení rodiče,

Děkujeme za pochopení.

Veletrh středních škol 24.–25. 11. 2023

15.11.2023

Žákům 8. a 9. tříd doporučujeme navštívit Veletrh středních škol 2023, který se letos uskuteční ve dnech 24. a 25. listopadu 2023 na brněnském výstavišti (pavilon G2). Veletrh středních škol je skvělou příležitostí setkat se se zástupci středních škol a získat z první ruky důležité informace.

Všechny střední školy na jednom místě!!!

1 ... 3 4 5 6 7 ... 14