Aktuální dění ve škole

1 ... 3 4 5 6 7 ... 10

15. ročník Běhu líšeňských škol

31.05.2023

Ve čtvrtek 25.5. 2023 se konal Běh líšeňských škol. Žáci prvního stupně bojovali za celé družstvo v konkurenci líšeňských škol. Družstvo bylo úspěšné a stálo na stupních vítězů, žáci obsadili 3. místo společně se ZŠ Horníkovou. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy ( Žák V., Zabloudil J., Mikulenka J., Husák O., Nesvatbová S., Žišková A., Špičková V., Kořínková N., Čermák J, Mann O., Měřínský T., Auda J., Dostálová A., Dolanská K., DˇAgostino L., Burešová S.)

Mgr. Sabina Freibergová

Fotogalerie

 

Středověk očima sedmáka

31.05.2023

Když mohou děti vzájemně sdílet své zkušenosti a vědomosti, je to ta nejlepší výuka. Sedmák Matyáš Střelec se bez problémů odhodlal podělit se sedmými ročníky o své zkušenosti z oblasti středověkého odívání. Zároveň se sám pasoval do role středověkého rytíře a všechny otázky spolužákům zodpověděl. Žáci se nakonec mohli vyfotit s helmou, mečem i drátěným brněním. Hodina se všem velmi líbila a Matyáš si vedl jako profesionál. 

Fotogalerie

 

Fashion Week na ZŠ Holzova

21.05.2023

Den Země

10.05.2023

Jak funguje čistička vody?

Jak se dá vyrobit plast z mléka?

A k čemu mohou posloužit prázdné krabice od mléka nebo PET lahve?

Na to vše a na mnoho dalšího teď dokážou odpovědět žáci 2. stupně naší školy. 28. dubna se zúčastnili projektového dne ke Dni Země, kde se vystřídali na třech stanovištích. Tam si postupně vyrobili například miničističku vody, zjistili, co se dá vyrobit recyklací různých druhů plastů, vytvořili peněženky z krabic od mléka, z PET lahví vznikla zvířátka, hračky a z objemnějších nádob masky, které teď zdobí prostor v suterénu školy. Program doplnily šifry s ekologickou tematikou a desková hra v angličtině týkající se tropických deštných lesů. Den Země je podle dětí z 8.C potřeba připomínat, protože „naše planeta je jediný prostor, kde můžeme žít, a nesmíme si ji zničit.“

 

 

Fotogalerie

 

Přijetí k povinné školní docházce 2023/2024

09.05.2023

Všechny děti, které se zúčastnily zápisu, byly přijaty k povinné školní docházce od školního roku 2023/2024.

Prosíme rodiče, kteří pro své děti vybrali jinou základní školu, aby nás informovali prostřednictvím emailu: martin.necas@zsholzova.cz

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Martin Nečas

Volná místa na středních školách v Jihomoravském kraji pro školní rok 2023/2024

02.05.2023

mobilní aplikace Škola OnLine

02.05.2023

Je k dispozici nová aplikace Škola OnLine, která Vám nabízí spoustu výhod a nových funkcí oproti Vaší stávající mobilní aplikaci dm Software. Vše je rychlejší, přehlednější a jednodušší. Abyste mohli výhody naplno využívat, stačí jen odinstalovat původní aplikaci a naistalovat novou. Přístupové údaje a heslo budete mít stejné jako v původní aplikaci. 

Novou aplikaci si můžete stáhnout přes následující QR kódy:

App Store

Google Play

Den Země v družině

25.04.2023

V pátek 21.4. jsme v družince oslavili Den Země. Po splnění zábavných úkolů na nás čekala sladká odměna, kterou jsme si i sami napekli. Bylo to fajn odpoledne.

Fotogalerie

 

Den Země v 1.ročníku

24.04.2023

DEN ZEMĚ V 1.TŘÍDÁCH

V pátek 21.4. si děti v prvních třídách povídaly o planetě Zemi, jak ji chránit a co jí popřát.

Vyrobily si čelenky, na školní zahradě provedly jarní úklid. 

Odměnou jim byla skleněná nebo hliněná kulička a v týmech se naučily cvrnkat kuličky do důlku.

Na závěr jsme společně zazpívali. 

Fotogalerie

 

McDonald’s cup

12.04.2023

MC DONALD´S CUP – OKRSKOVÉ KOLO 4.4.2023 – 1.st.

V úterý 4.4.2023 proběhlo okrskové kolo fotbalového přeboru brněnských škol – McDonald´s cup. Žáci prvního stupně ( 1. – 3.tř.) bojovali za družstvo v konkurenci osmi škol z celého Brna. Družstvo bylo  úspěšné a stálo na stupních vítězů, bylo stříbrné .

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy ( J. Nezval, E. Koláček, A. Žišková, R. Vodička, M. Nevřivý, F. Číž, O. Husák, V. Žák, M.Lacko, L. Kubek )

Mgr. Sabina Freibergová

Fotogalerie

 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 10