Aktuální dění ve škole

1 ... 3 4 5 6 7 ... 13

Exkurze do Památníku Bible kralické

17.10.2019

V pátek 20. 9. 2019 se třídy 8. A a 8. C vydaly vlakem do Kralic nad Oslavou. Vlak jel bez zpoždění, proto jsme krásně stihli prohlídku v Památníku Bible kralické. Třídy byly rozděleny na dvě skupiny. Paní průvodkyně nás zajímavě provedly výstavními sály, kde jsme se dozvěděli, jak vznikaly knihy v počátcích knihtisku. Dokonce si každá třída vytiskla svou vlastní stranu. Následovala prohlídka přilehlého kostelíku z 11. století. Zde si žáci zkusili přečíst nápisy na zdech psané starou češtinou. Nakonec jsme si prošli i pozůstatky původní tvrze. Žáci si exkurzi užili a dozvěděli se mnoho nových informací.

Adaptační kurz Březová 7. – 9. 10. 2019

17.10.2019

V pondělí 7. října se všechny šesté třídy sešly před školou, aby společně vyrazily na třídenní adaptační pobyt do outdoor resortu Březová. S milými pány řidiči jsme se vydali na téměř dvouhodinovou cestu k cíli. První dojem z areálu plného prolézaček, hradů, lezeckých stěn, lan a vybavení k týmovým hrám byl všeobecné nadšení u všech žáků. Po seznámení s instruktory nás zájem neopouštěl a my jsme vyrazili vyzkoušet první aktivity. Každá třída si pod vedením vlastního instruktora vyzkoušela např. paintball, lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny a mnoho dalších aktivit. Byli jsme vybaveni teplým oblečením, proto nás nemohlo zastavit chladné počasí ani déšť. Kromě adrenalinových zážitků jsme si odvezli i několik zkušeností z týmových her. Pokusili jsme se naskládat třídu na pneumatiku od traktoru, žáci si prošli areál se zavřenýma očima provázeni svým spolužákem a mnoho dalšího. Všichni si pobyt velmi užili a už se všichni těšíme na další společné zážitky.

Fotogalerie

 

Projektový den: 1989 – 30 let svobody

17.10.2019

Ve středu 16. 10. 2019 se, v souvislosti s blížícím se výročím sametové revoluce, žáci devátých tříd ponořili prostřednictvím dokumentu do roku 1989. Film vyvolal mnoho otázek a sloužil jako ilustrace doby. Poté se žáci rozdělili do čtyř až pětičlenných skupin, v nichž tvořili vlastní příspěvky týkající se období normalizace či přelomového 17. listopadu 1989. Vznikla tak originální socialistická nástěnka. Slíbili jsme věrnost zemi jako jiskra jasná a vytvořili průkaz novým členům. Díky dokumentu Několik vět si žáci uvědomili, za co bylo nutné bojovat a pokusili se formulovat, za co by mohli dnes bojovat oni. S pomocí filmu jsme si připomněli typická hesla, která v klíčové okamžiky zaznívala z davů. A někdy nezůstávalo pouze u hesel, ale vznikaly písně, jimiž i umělci vyjadřovali svůj postoj k vývoji událostí. Všechny aktivity dokreslovaly dobové předměty, které si žáci sami donesli či hudba. V průběhu celého dne jsme zařadili jednotlivé události na časovou osu a vše doplnili klíčovými osobnostmi. Žáci ve skupinách skvěle spolupracovali a vznikl tak zajímavý obraz přelomového data naší historie. Výsledky žákovských prací si budete moci prohlédnout ve vitríně v mezipatře v budově Holzova.

Fotogalerie

 

Družina v SAKU

14.10.2019
Říjen ve školní družině věnujeme tématu recyklace. Exkurze do SAKA byla tedy jasná volba. Program byl velice zajímavý - viděli jsme všechna možná zákoutí spalovny, pohráli si, povozili se v popelnicích... Celé odpoledne jsme si moc užili.  

Fotogalerie

 

Ruská exkurze do obchodu

10.10.2019

Мы посетили русский магазин Золотой ключик!

S žáky sedmé třídy jsme 8. 10. 2019 navštívili ruský obchod v Brně, Zlatý klíček. Velmi milá paní nám udělala přednášku v ruštině o produktech, které se dají v obchodě koupit. Prohlédli jsme si různé druhy sladkostí, konzervovaných ryb, čajů a legendárního nápoje kvas. Dětem se návštěva moc líbila.

„Bylo to tam malé, ale bylo tam toho hodně a super bylo, že prodávali sušené ryby. Sice jsem tam utratila moc peněz, ale stálo to za to!“

„Líbily se mi ruské čokoládové sušenky!“

„Ruský obchod byl super, měla jsem možnost ochutnat spoustu nových chutí jako například takové nadýchané, pěnové bochánky, které sice nebyly moc dobré, ale i tak jsem ráda.“

„Koupila jsem si hodně věcí, třeba nápoj kvas.“

Fotogalerie

 

Atletické závody

10.10.2019

Závody pro školy aneb atletika se vrací za Lužánky

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 se vybraní žáci naší školy zúčastnili atletických závodů, které se konaly na fotbalovém stadionu za Lužánkami a naši školu reprezentovalo 8 žáků. Žáci byli poskládáni z různých ročníku a sportovali ve čtyřech disciplínách.

Za čtvrtý ročník v disciplíně běh na 60 m startovala Zuzka Svobodová, která vybojovala krásné a cenné první místo. Za hochy ze stejného ročníku a ve stejné disciplíně startoval Marek Černohorský, který skončil na sedmém místě. Za pátý ročník nás reprezentovala Verča Zemanová a Ferda Špičák, kteří bojovali v disciplíně hod kriketovým míčkem. Velmi pěkného umístění dosáhla i Nikola Kučerová, která reprezentovala šestý ročník a společně s Matějem Škrobánkem předváděli své výkony ve skoku dalekém. Poslední disciplínou byl vytrvalostní běh na 600 m, ve kterém zabojoval Kamil Binder, který se umístil na čtvrtém místě a Halina Popilevyč, kteří reprezentovali sedmý ročník.

I když počasí bylo k závodníkům velmi nemilosrdné a byla velká zima, žáci vložili do závodu všechny svoje síly a vybojovali pro naši školu krásné třetí místo. Tohoto závodu se zúčastnilo celkem 17 škol z celého Brna. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Petra Vlková

Fotogalerie

 

ČEJKA CUP

07.10.2019

V úterý 1. 10. jsme se zúčastnili tradičního florbalového turnaje Čejka Cup. Za dívčí tým nás reprezentovaly Aneta Menšíková, Laura Nezvalová, Barbora Pištěcká, Karolína Košová, Martina Šroubková, Vivien Skřipská a Sofie Said. V chlapeckém týmu nastoupili Ondřej Kameník, Tadeáš Rous, Martin Jurman, Martin Linger, Mikuláš Weinstein, Jan Krahula, Filip Vyhlídal a Radim Valenta. Porazili jsme soupeře ze ZŠ Horníkova, ZŠ Mutěnická i domácí ZŠ Čejkovické a stejně jako vloni jsme obhájili obě první místa. Hráčkám a hráčům gratuluji a děkuji za předvedený bojovný výkon. H. Čížková

Tradiční burza středních škol

06.10.2019

Tradiční burza středních škol se bude konat dne 11. 11. 2019 od 16:30 v jídelně ZŠ Holzova

Nová kamarádství

05.10.2019
5. 9. 2019 zahrada Orlovny

 

Na zahradě se sešli deváťáci a prvńáčci. Utvořili dvojice (prvňák a deváťák) a společně plnili úkoly připravené staršími. Během dopoledne došlo i na prohlídku budovy Holzova. Akce se všem moc líbila, proběhla ve velmi přátelské atmosféře. Všichni se těšíme na další společná setkávání.

Fotogalerie

 

Oříškové dopoledne

05.10.2019

Místo konání: zahrada budovy Pohankova, datum 19. 9. 2019.

Na zahradě bylo pro žáky 1., 2. a 3. tříd připraveno 20 stanovišť s úkoly, které měly něco společného s ořechy (rozlouskni ořech, zavaž pytel,  stref se ořechem, přenes bednu, namaluj poslepu ...).

 

Žáci vytvořili dvojice (třeťák s prvńákem, druháci mezi sebou) a postupně plnili jednotlivé úkoly. Velkými pomocníky nám byli starší žáci ze Žákovské rady.

Fotogalerie

 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 13