1 2 3 4 5 6 7 ... 13

Zeměpisná olympiáda

04.03.2024

Ve středu 21. 2. 2024 se vítězové školního kola zeměpisné olympiády – Antonín Purgert, Tadeáš Robeš a David Hnaníček zúčastnili městského kola této dlouholeté a mezi žáky populární zeměpisné soutěže a všichni se stali tzv. úspěšnými řešiteli mnoha různých zeměpisných úkolů, což znamená, že získali z maximálního počtu 100 bodů více než 60 a to se zde všem zúčastněným soutěžícím nepodařilo (v každé z kategorií bylo 6 – 20 neúspěšných řešitelů).  Dokonce slavíme i postup do krajského kola, které dne 27. 3. pořádá Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně.

Soutěž probíhala celkem ve čtyřech kategoriích (A – D), přičemž naši žáci se zapojili do tří (A – C), jež jsou určené pro žáky ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií. Všichni soutěžící absolvovali tři části soutěže, v nichž museli předvést své znalosti a dovednosti. Jednalo se o písemný test geografických znalostí, práci s atlasem světa a praktickou část.

V kategorii A (žáci 6. tříd) se Antonín Purgert (6. A) umístil na 26. místě

V kategorii B (žáci 7. tříd) Tadeáš Robeš (7. C) obsadil v konkurenci 41 žáků brněnských ZŠ a víceletých gymnázií 1. místo a postupuje do krajského kola! Ze 100 možných bodů jich získal 89! Super výsledek. Gratulujeme!!!

V kategorii C (žáci 8. a 9. tříd) se David Hnaníček (8. C) umístil na 23 místě.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a Tadeášovi přejeme co možná nejlepší výsledek v krajském kole.

Mgr. Roman Ambrosek, učitel zeměpisu

Zápis do 1. tříd

04.03.2024

Zápis do 1. tříd bude probíhat v pátek 5. dubna 2024 od 13:00 do 18:00 hodin a v sobotu 6. dubna 2024 od 8:00 do 12:00 hodin v budově na Pohankově 5.

Elektronický zápis se provádí na stránkách Zápis žáků do základních škol ve městě Brně, kde je možné si rezervovat čas zápisu podle daných podmínek.

S sebou:

•   vyplněnou a vytištěnou žádost k přijímacímu řízení, po domluvě lze vytisknout ve škole.
  •   rodný list dítěte
  •   platný doklad totožnosti zákonného zástupce, ze kterého je možno ověřit trvalé bydliště
  •   má-li dítě jiné trvalé bydliště než zákonný zástupce, pak také potvrzení dokládající toto trvalé bydliště
  •   byl-li udělen v loňském roce odklad školní docházky, pak také rozhodnutí o udělení odkladu
  •   k žádosti o odklad povinné školní docházky je třeba doložit:
    • doporučení z PPP
    • doporučení dětské lékařky (lékaře)

Dny otevřených dveří se po předchozí domluvě konají ve dnech 11. - 14. 3. 2024. Také si můžete školu prohlédnout při příležitosti Velikonočního jarmarku, který se na Pohankově koná v sobotu 23.3.2024 od 9:00 do 12:00 hodin.

Pozvánka na VELIKONOČNÍ JARMARK

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na náš tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK, který se koná v sobotu 23. 3. 2024 od 9.00 do 12.00 hodin na Pohankové.

Zápis nanečisto

V pondělí 26. 2. 2024 odpoledne se z budovy Pohankova stala malá ZOO.

Ve třídách byly pavilony zvířat. U vchodu se rozdávaly vstupenky do naší „zoologické zahrady“. Předškoláci měli jedinečnou šanci vyzkoušet si jednoduché úkoly, prohlédnout budovu školy a seznámit se s p. učitelkami 1.stupně. Všichni úkoly zvládli a na závěr dostali drobnou odměnu.

A teď už nás v dubnu čeká skutečný zápis do prvních tříd.

Mezinárodní den darování knih

23.02.2024

14. února jsme se letos poprvé připojili k oslavám Mezinárodního dne darování knih.
V průběhu několika týdnů žáci shromáždili okolo sta knih, které se rozhodli darovat svým spolužákům. V daný den byly knihy vystaveny na chodbě školy a zájemci si mohli vybrat z řady pohádkových knih, komiksů, dětských detektivek, fantasy literatury, encyklopedií a dalších žánrů. Zároveň se děti mohly vyfotit ve valentýnském fotokoutku.

I. Pisková Dvořáková

Bruslení na Salesku

V lednu si druháci užili hodiny tělesné výchovy i na ledu.

Na kluzišti Saleska se nám líbí.

Masopust na Pohankové

13. února 2024 si školáci na budově Pohankova užili masopustní veselí.
Ve třídách se sešly krásné masky, probíhalo projektové vyučování i rej masek.

INFO! Lyžařský výcvikový kurz 6. A,B/ 7.A

Adresa: Penzion Olga, 790 85 Bělá pod Pradědem
Odjezd: 3. 3. 2024 ve 12.00 hod. z ulice Kučerova – hřiště SK Líšeň, sraz v 11.45 hod.
Příjezd: 8. 3. 2024 asi v 19.00 hod. ke škole

Vybavení:

• karta zdravotní pojišťovny (nejlépe kopie)
  • prohlášení rodičů – vypsat zodpovědně
  • lyžařská výzbroj a výstroj (buď lyže nebo snowboard), náhradní rukavice
  • pro začínající snowboardisty doporučuji chrániče zápěstí
  • jízdné na vleky 1750,- Kč a kapesné
  • domácí oblečení a přezůvky, spodní prádlo, pyžamo
  • hygienické potřeby a ručník
  • helmu a lyžařské brýle, pálka na stolní tenis, míček
  • menší batoh do autobusu a na svah, termoska na čaj

ZAVAZADLO PŘIMĚŘENĚ VELKÉ, NEJLÉPE SPORTOVNÍ TAŠKA

• za cennosti neručíme
  • začínáme večeří a končíme večeří

Rodičovské vouchery

16.02.2024

Rodičovské vouchery je aktivita města Brna. Cílem je podpořit děti, které mají trvalý pobyt ve městě Brně, ve volnočasových aktivitách, táborech, školách v přírodě, apod.

Naše škola se do projektu zapojila a spoluúčast je u našich aktivit 20%.

Informace k rodičovským voucherům, včetně podmínek naleznete na https://www.brnoid.cz/cs/rodicovske-vouchery

Absolventský ples 9. tříd

12.02.2024

Dne 30. 1. 2024 proběhl na naší škole ples žáků 9. tříd, který se nesl v duchu 60. – 90. let. Děvčata se oblékla do krásných večerních šatů, kluci zase do svůdných smokingů a proměnili naši jídelnu v noblesní sál, kde předvedli svým rodičům nádherný hříšný tanec a polonézu. Následně třídní učitelé symbolicky předali svým žákům absolventské šerpy a na závěr si všichni naplno užili diskotéku a bohatou tombolu.

Děkujeme všem rodičům za velkou účast a bohatý příspěvek do občerstvení a tomboly!

Za třídní učitele 9.tříd
Tereza Tomašíková