1 2 3 4 5 6 7 ... 14

Informace - Den Země

Vážení rodiče a žáci,

v pondělí 22. dubna se uskuteční projektové dopoledne ke Dni Země, kterého se zúčastní žáci 2. stupně.

Tento den bude zrušena odpolední výuka (tj. 7. a 8. vyučovací hodina). Veškeré informace naleznete v el. systému školy.

Turnaj ve vybíjené - okrskové kolo

V minulém týdnu proběhla okrsková kola ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd.

Smíšené družstvo v tzv. otevřené kategorii se jen těsně nedostalo do finále a skončilo na 4. místě ve skupině.

Dívčí tým se umístil na 2. místě a postupuje do městského finále. Držme mu palce.

S. Baťová

Turnaj v ringu

05.04.2024

Před Velikonočními svátky vyhlásili tělocvikáři ze Základní školy Holzova turnaj v Ringu pro dívky druhého stupně. Turnaje se zúčastnila šestičlenná družstva dívek ze šestých, sedmých a osmých tříd. Průběh turnaje byl velmi nabitý, hrálo se ve velké tělocvičně na třech hřištích zároveň.

Ringo je hra, ve které je důležitý postřeh, rychlá reakce, prostorová orientace, obratnost, fyzická kondice a vůle. Hraje se se dvěma gumovými kroužky. Cílem hry je umístit kroužek do soupeřova hřiště.

Družstvo třídy 8.C se umístilo na prvním místě. Jejich sehranost a týmová spolupráce vedly k zaslouženému vítězství. Na druhém místě se umístilo družstvo 6.A, následované družstvem 8.A na třetím místě. Bylo inspirující sledovat, jak dívky spolupracují a soutěží společně. Snad se i touto aktivitou podařilo utužit týmového ducha jednotlivých tříd.

Turnaj v Ringu nejenže poskytl dětem radost z pohybu, ale také jim pomohl rozvíjet důležité dovednosti a hodnoty jako je týmová spolupráce, rychlé rozhodování a sportovní duch.

Poděkování patří i tělocvikářům za jejich práci při organizaci a vedení turnaje. Díky nim byl tento sportovní zážitek pro děti nezapomenutelný.

P. Vlková

Exkurze po stopách konikleců

04.04.2024

Po Velikonočních svátcích se všechny třídy 6. ročníku Základní školy Holzova vydaly na druhou část programu „Děti pečují o přírodu“. Tato aktivita opět probíhala na Kamenném vrchu, významné lokalitě nacházející se v Brně.

Žáci se tentokrát vydali zjistit, jak se příroda odvděčila za jejich tvrdou podzimní práci, kdy se starali o chráněné území prostřednictvím úklidu, odstraňování náletových dřevin a dalších činností.

Na tomto chráněném území každoročně vykvétá desetitisíce konikleců velkokvětých, čímž se stává jednou z největších populací této rostliny na světě, a to až k 60 tisícům exemplářů. Během projektového dopoledne se žáci seznámili nejen se základy botaniky a specifiky této chráněné rostliny, ale také měli možnost poznat celé chráněné území v jiném ročním období, kdy právě koniklece kvetly v plné kráse.

P. Vlková

Termíny jednotné přijímací zkoušky 2023/2024

Čtyřleté obory vzdělání:

• 1. termín: pátek 12. dubna 2024
  • 2. termín: pondělí 15. dubna 2024

Obory šestiletých a osmiletých gymnázií:

• 1.termín: úterý 16. dubna 2024
  • 2 termín: středa 17. dubna 2024

Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu:

• 1. termín: pondělí 29. dubna 2024
  • 2. termín: úterý 30. dubna 2024

Barevné dny v předvelikonočním týdnu na Pohanče

Modré pondělí, žluté úterý a škaredá středa.

Děti přišly v daných barvách do školy. Po ročnících jsme se vyfotili. Nejlépe nám bylo ve žluté barvě :-)

Š. P.

Projektové dopoledne „Prime-time STOP!“

26.03.2024

V průběhu března se žáci 6. tříd zúčastnili projektového dopoledne, v rámci kterého byly žákům zábavnou formou vysvětleny a ujasněny všechny podstatné informace ohledně konzumace energetických i sladkých nápojů.

Žáci si např. prožili simulaci toho, co se děje s naším tělem po vypití třeba jen jedné plechovky Red Bullu, sami zkusili odhadnout množství cukru v jednotlivých nápojích v porovnání s ostatními, formou deskové hry „Activity“ byli seznámeni s dalšími nebezpečnými látkami (kofein, umělá sladidla, konzervanty aj.) a jejich riziky při dlouhodobém užíváním „energeťáků“.

Na závěr si každý vyrobil svůj zdravý proteinový nápoj v podobě smoothie, kdy si následně žáci mohli recepty jednotlivých nápojů odnést domů a potěšit ochutnávkou i své rodiče či sourozence

Soutěž Zlaté dítě

26.03.2024

Třída Mravenců, 2.A sdílela radost ze čtení a zapojila se do soutěže Zlaté dítě.
Cílem bylo vybrat si jednu nominovanou či oceněnou knihu z uplynulých ročníků Zlaté stuhy a jakkoliv se jí nechat inspirovat.
Náš výběr padl na knihu Pod hladinu. Výsledné dílo si můžete krom fotografii a videa prohlédnout i v budově Pohankova, kde je nainstalováno.

Video můžete zhlédnout na tomto odkazu.

S napětím nyní čekáme na výsledky soutěže :)

G.Pecho

Velikonoční jarmark 23. 3. 2024

25.03.2024

V sobotu budova Pohankova otevřela své dveře pro všechny, kdo chtějí tvořit, setkat se se známými, dát si něco chutného v kavárně, nebo jenom nasát jarní atmosféru.
Pletly se pomlázky, vyráběly jarní květinové dekorace, pučálku jsme napichovali na trnkovou větvičku, zdobily se perníčky, nechyběl ani kohoutek, slepička, ovečka….

Krásné Velikonoce!

Š. P.

Družina v muzeu Šlapanice

20.03.2024

Razítkovaná krása je interaktivní výstava, kterou jsme s dětmi navštívili 20.března. Kromě estetického zážitku jsme si odnesli vlastnoručně vyrobenou prostírku. Moc jsme si program užili.

J. Šmedková

1 2 3 4 5 6 7 ... 14