Aktuální dění ve škole

1 2 3 4 5 6 7 ... 25

Jazyková animace v německém jazyce

05.06.2023

V pátek 2.6. k nám do školy zavítala jazyková animátorka, která si připravila pro žáky 6. ročníku jazykovou animaci. Tato metoda zábavným způsobem přibližuje základy cizího jazyka nebo prohlubuje již získané znalosti. Cílem je přiblížit žákům hravou formou jazyk i kulturu sousední země. Německý jazyk je na naší škole zařazen do výuky od 7. ročníku. Do programu se zapojili i žáci 6. A,B a C. Pomocí animace se seznámili s němčinou a mohou se tak více těšit na nový předmět, který bude v jejich rozvrhu od září dalšího školního roku. Žáci 7 si různými aktivitami a komunikací přesvědčili o své znalosti německých slov, která se v českém jazyce zakotvila. Konstruktivně debatovali o možnostech využití němčiny v osobním životě i zaměstnání. Česko-německé jazykové animace pořádá organizace Tandem. Za tým vyučujících NJ Mitášová

Fotogalerie

 

"Oživ obraz" s 9.A

05.06.2023

V úterý 30.května se 9.A vydala do galerie na Špilberku. Ale pouze u toho nezůstalo. Pokračovali jsme do kina Scala, kde žáci pod vedením lektorů vybrané obrazy z galerie oživili pomocí ploškové animace. Výukový program Oživ obraz! tak do puntíku splnil, co jsme od něj očekávali. Odcházeli jsme obohacení novými zážitky, načichlí uměním a s radostí ze společně stráveného času. 

Fotogalerie

 

Exkurze Vídeň 12.5.

05.06.2023

Naši osmáci si užili páteční Vídeň. Dopoledne obdivovali nejvýznamnější památky v samém centru metropole a odpoledne si užili v úžasném Domu moře.

Fotogalerie

 

Projektové dopoledne "Řekni drogám NE"

04.06.2023

Může vzniknout závislost na omamné látce i při příležitostném užívání?

Patří mezi drogy i energy drinky a káva?

Která droga obsahuje nejvíce nikotinu?

Co všechno může člověk způsobit pod vlivem návykových látek?

Nejen na tyto otázky získali žáci 7.tříd odpovědi v rámci projektového dopoledne, které se uskutečnilo na naší škole dne 26.5.2023, které bylo zaměřené na prevenci užívání návykových látek.

Žáci plnili na 6 stanovištích různé úkoly, v rámci kterých zjistili mnoho nových, zajímavých a často i překvapujících informací. Součástí projektu bylo i setkání se záchranáři, se kterými se naučili dávat masáž srdce či poskytnout první pomoc při předávkování. S našimi vyučujícími si např. zkusili sehrát scénku, jak účinně odmítnout drogu, ať už ji nám bude nabízet kamarád nebo cizí člověk na ulici. V kreativní části si zase naplňovali balíček od cigaret vhodnějšími předměty, než jsou právě cigarety. V chemické laboratoři na to navázali rozborem alkoholu a cigaret, včetně dopadu těchto látek na zdraví. Součástí byly i různé soutěže a kvízy, práce se slepou mapou apod. Celkově nás velmi těšil zájem žáků a jejich zapálení do projektu. Pracovali s nadšením a odnesli si nové společné zážitky a informace.

Fotogalerie

 

Vyučená kuchařka/kuchař

02.06.2023

Školní kuchyně Holzova hledá do svého týmu posilu s nástupem od 1. 9. 2023.

Poskytujeme příznivou pracovní dobu a různé zaměstnanecké výhody.

Případné informace podá vedoucí školní kuchyně Pávková Lenka.

E-mail: jidelna.zsholzova@seznam.cz

Tel.: 733 531 870

Přeplatky za stravování ve školní jídelně

02.06.2023

Vážení rodiče, pokud máte zájem o ponechání přeplatků za stravování na následující školní rok, volejte paní Holoubkové (544 231 208) nebo napište na e-mail: stravenky.zsholzova@seznam.cz.

Škola v přírodě 1.A a 1.B

02.06.2023

Severomoravská chata Jeseníky (22.5.- 26.5.2023)

Třídy mravenců (1.A) a čmeldů  (1.B ) vyrazily na školu v přírodě do Jeseníků.

Čekalo je tady velké dobrodružství. Motýl Emanuel s Makovou panenkou jim připravili lektvar - zmenšovací. Po jeho ochutnání se školáci zmenšili na velikost hmyzu. Od jeho vypití měli velký úkol-získat ingredience na zvětšovací lektvar, naučit se znát přírodu, hmyz v okolí. Navštívil nás i brouk Pytlík, Ferda Mravenec s Beruškou, Čmelda a Brumla.

Každý večer někdo z hmyzích kamarádů přinesl dětem drobný dárek a ingredienci do lektvaru. Bylo to za splněné úkoly dne - rozcvička, hledání brouků, stavba mraveniště, noční cesta za můrou, odlévání sádrového kachle, broučí olympiáda, psaní deníku, úklid pokoje…….

Vše se vydařilo, počasí nám přálo, lektvar jsme namíchali, děti se zvětšily. Domů jsme se vrátili plni nových zážitků, vědomostí, přátelství.

Těšíme se na další společnou akci.

mravenečci, čmeldové, Š. P.

Fotogalerie

 

Obhajoby absolventských prací žáků 9. tříd

31.05.2023

Ve dnech 6. – 9. 6. 2023 se konají obhajoby absolventských prací.

Žáci před komisí obhájí za pomoci své prezentace písemnou část práce a získají osvědčení s výsledným ohodnocením.

Jako diváci i poradci se obhajob účastní žáci 8. tříd.

 

Rozpis obhajob k dispozici v sekci Absolventské práce.

 

15. ročník Běhu líšeňských škol

31.05.2023

Ve čtvrtek 25.5. 2023 se konal Běh líšeňských škol. Žáci prvního stupně bojovali za celé družstvo v konkurenci líšeňských škol. Družstvo bylo úspěšné a stálo na stupních vítězů, žáci obsadili 3. místo společně se ZŠ Horníkovou. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy ( Žák V., Zabloudil J., Mikulenka J., Husák O., Nesvatbová S., Žišková A., Špičková V., Kořínková N., Čermák J, Mann O., Měřínský T., Auda J., Dostálová A., Dolanská K., DˇAgostino L., Burešová S.)

Mgr. Sabina Freibergová

Fotogalerie

 

Středověk očima sedmáka

31.05.2023

Když mohou děti vzájemně sdílet své zkušenosti a vědomosti, je to ta nejlepší výuka. Sedmák Matyáš Střelec se bez problémů odhodlal podělit se sedmými ročníky o své zkušenosti z oblasti středověkého odívání. Zároveň se sám pasoval do role středověkého rytíře a všechny otázky spolužákům zodpověděl. Žáci se nakonec mohli vyfotit s helmou, mečem i drátěným brněním. Hodina se všem velmi líbila a Matyáš si vedl jako profesionál. 

Fotogalerie

 
1 2 3 4 5 6 7 ... 25