Aktuální dění ve škole

1 ... 4 5 6 7 8 ... 13

Družina v SAKU

14.10.2019
Říjen ve školní družině věnujeme tématu recyklace. Exkurze do SAKA byla tedy jasná volba. Program byl velice zajímavý - viděli jsme všechna možná zákoutí spalovny, pohráli si, povozili se v popelnicích... Celé odpoledne jsme si moc užili.

Ruská exkurze do obchodu

10.10.2019

Мы посетили русский магазин Золотой ключик!

S žáky sedmé třídy jsme 8. 10. 2019 navštívili ruský obchod v Brně, Zlatý klíček. Velmi milá paní nám udělala přednášku v ruštině o produktech, které se dají v obchodě koupit. Prohlédli jsme si různé druhy sladkostí, konzervovaných ryb, čajů a legendárního nápoje kvas. Dětem se návštěva moc líbila.

„Bylo to tam malé, ale bylo tam toho hodně a super bylo, že prodávali sušené ryby. Sice jsem tam utratila moc peněz, ale stálo to za to!“

„Líbily se mi ruské čokoládové sušenky!“

„Ruský obchod byl super, měla jsem možnost ochutnat spoustu nových chutí jako například takové nadýchané, pěnové bochánky, které sice nebyly moc dobré, ale i tak jsem ráda.“

„Koupila jsem si hodně věcí, třeba nápoj kvas.“

Atletické závody

10.10.2019

Závody pro školy aneb atletika se vrací za Lužánky

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 se vybraní žáci naší školy zúčastnili atletických závodů, které se konaly na fotbalovém stadionu za Lužánkami a naši školu reprezentovalo 8 žáků. Žáci byli poskládáni z různých ročníku a sportovali ve čtyřech disciplínách.

Za čtvrtý ročník v disciplíně běh na 60 m startovala Zuzka Svobodová, která vybojovala krásné a cenné první místo. Za hochy ze stejného ročníku a ve stejné disciplíně startoval Marek Černohorský, který skončil na sedmém místě. Za pátý ročník nás reprezentovala Verča Zemanová a Ferda Špičák, kteří bojovali v disciplíně hod kriketovým míčkem. Velmi pěkného umístění dosáhla i Nikola Kučerová, která reprezentovala šestý ročník a společně s Matějem Škrobánkem předváděli své výkony ve skoku dalekém. Poslední disciplínou byl vytrvalostní běh na 600 m, ve kterém zabojoval Kamil Binder, který se umístil na čtvrtém místě a Halina Popilevyč, kteří reprezentovali sedmý ročník.

I když počasí bylo k závodníkům velmi nemilosrdné a byla velká zima, žáci vložili do závodu všechny svoje síly a vybojovali pro naši školu krásné třetí místo. Tohoto závodu se zúčastnilo celkem 17 škol z celého Brna. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Petra Vlková

ČEJKA CUP

07.10.2019

V úterý 1. 10. jsme se zúčastnili tradičního florbalového turnaje Čejka Cup. Za dívčí tým nás reprezentovaly Aneta Menšíková, Laura Nezvalová, Barbora Pištěcká, Karolína Košová, Martina Šroubková, Vivien Skřipská a Sofie Said. V chlapeckém týmu nastoupili Ondřej Kameník, Tadeáš Rous, Martin Jurman, Martin Linger, Mikuláš Weinstein, Jan Krahula, Filip Vyhlídal a Radim Valenta. Porazili jsme soupeře ze ZŠ Horníkova, ZŠ Mutěnická i domácí ZŠ Čejkovické a stejně jako vloni jsme obhájili obě první místa. Hráčkám a hráčům gratuluji a děkuji za předvedený bojovný výkon. H. Čížková

Tradiční burza středních škol

06.10.2019

Tradiční burza středních škol se bude konat dne 11. 11. 2019 od 16:30 v jídelně ZŠ Holzova

Nová kamarádství

05.10.2019
5. 9. 2019 zahrada Orlovny

Na zahradě se sešli deváťáci a prvńáčci. Utvořili dvojice (prvňák a deváťák) a společně plnili úkoly připravené staršími. Během dopoledne došlo i na prohlídku budovy Holzova. Akce se všem moc líbila, proběhla ve velmi přátelské atmosféře. Všichni se těšíme na další společná setkávání.

Oříškové dopoledne

05.10.2019

Místo konání: zahrada budovy Pohankova, datum 19. 9. 2019.

Na zahradě bylo pro žáky 1., 2. a 3. tříd připraveno 20 stanovišť s úkoly, které měly něco společného s ořechy (rozlouskni ořech, zavaž pytel,  stref se ořechem, přenes bednu, namaluj poslepu ...).

Žáci vytvořili dvojice (třeťák s prvńákem, druháci mezi sebou) a postupně plnili jednotlivé úkoly. Velkými pomocníky nám byli starší žáci ze Žákovské rady.

Třebíč – památky UNESCO

04.10.2019

IV. B a V. B na vlastivědně-poznávacím výletě 17. a 18. 9. 2019 získala mnoho nových a poučných informací. Děti tato forma poznávání a vzdělávání velice baví. Kromě památek a výukových programů v Bazilice sv. Prokopa a v židovském městě, byly děti zasvěceny do výrobního procesu pletení punčochového zboží. Nechyběl ani odpočinek a večerní program.

Fotogalerie

Úspěch vyučujících hudební výchovy při reprezentaci ČR na International Orchestra Festival and Competition Golden Sardana

04.10.2019

Je tomu již osm let, co naše paní učitelky a sbormistryně Nela Šimáňová a Lenka Hrubá poprvé zavítaly na kurz pro učitele hudební výchovy s názvem Letní dílna hudební výchovy (LDHV), který pořádá Společnost pro hudební výchovu ČR (SHV ČR). Jednou z náplní tohoto týdenního kurzu je účinkování v Orchestru SHV ČR, jenž byl letos dirigentem prof. PaedDr. Jiřím Holubcem, PhD. přihlášen na mezinárodní soutěžní festival International Orchestra Festival and Competition Golden Sardana ve španělském městě Lloret de Mar. Pro naše paní učitelky bylo velkou výzvou zahrát si v orchestru a k tomu ještě reprezentovat učitele hudební výchovy z České republiky na mezinárodním poli.

Orchestr Společnosti pro hudební výchovu ČR soutěžil ve dvou kategoriích – v kategorii Sardana (katalánská národní píseň) a v kategorii Koncert. I přes velkou konkurenci získal  Orchestr SHV ČR v obou kategoriích první cenu. K soutěžnímu hraní byla ještě připojena další vystoupení, například koncert na promenádě u pláže v Lloret de Mar nebo koncert v nedaleké Barceloně.

Jsme velmi hrdí, že k takovému úspěchu České republiky mohly přispět i paní učitelky z naší školy.

Spustili jsme nové webové stránky

24.09.2019

Naše škola má nové webové stránky.

Chceme, aby dobře vypadaly a také dobře fungovaly, proto Vás prosíme o trpělivost s jejich dokončením. Doufáme, že si brzy zvyknete na nový vzhled a uspořádání.

1 ... 4 5 6 7 8 ... 13