Aktuální dění ve škole

1 ... 4 5 6 7 8 ... 13

Třebíč – památky UNESCO

04.10.2019

IV. B a V. B na vlastivědně-poznávacím výletě 17. a 18. 9. 2019 získala mnoho nových a poučných informací. Děti tato forma poznávání a vzdělávání velice baví. Kromě památek a výukových programů v Bazilice sv. Prokopa a v židovském městě, byly děti zasvěceny do výrobního procesu pletení punčochového zboží. Nechyběl ani odpočinek a večerní program.

Fotogalerie

Úspěch vyučujících hudební výchovy při reprezentaci ČR na International Orchestra Festival and Competition Golden Sardana

04.10.2019

Je tomu již osm let, co naše paní učitelky a sbormistryně Nela Šimáňová a Lenka Hrubá poprvé zavítaly na kurz pro učitele hudební výchovy s názvem Letní dílna hudební výchovy (LDHV), který pořádá Společnost pro hudební výchovu ČR (SHV ČR). Jednou z náplní tohoto týdenního kurzu je účinkování v Orchestru SHV ČR, jenž byl letos dirigentem prof. PaedDr. Jiřím Holubcem, PhD. přihlášen na mezinárodní soutěžní festival International Orchestra Festival and Competition Golden Sardana ve španělském městě Lloret de Mar. Pro naše paní učitelky bylo velkou výzvou zahrát si v orchestru a k tomu ještě reprezentovat učitele hudební výchovy z České republiky na mezinárodním poli.

Orchestr Společnosti pro hudební výchovu ČR soutěžil ve dvou kategoriích – v kategorii Sardana (katalánská národní píseň) a v kategorii Koncert. I přes velkou konkurenci získal  Orchestr SHV ČR v obou kategoriích první cenu. K soutěžnímu hraní byla ještě připojena další vystoupení, například koncert na promenádě u pláže v Lloret de Mar nebo koncert v nedaleké Barceloně.

Jsme velmi hrdí, že k takovému úspěchu České republiky mohly přispět i paní učitelky z naší školy.

Spustili jsme nové webové stránky

24.09.2019

Naše škola má nové webové stránky.

Chceme, aby dobře vypadaly a také dobře fungovaly, proto Vás prosíme o trpělivost s jejich dokončením. Doufáme, že si brzy zvyknete na nový vzhled a uspořádání.

Náš ředitel na MŠMT

12.06.2019

Mgr. Stanislav Holubář se ve středu 12. 6. 2019 zúčastnil důležitého pracovního jednání vybraných odborníků z praxe na MŠMT v Praze na pozvání ministra školství, mládeže a tělovýchovy pana Ing. Roberta Plagy, Ph.D., a to na základě doporučení české školní inspekce. Přínosného a konstruktivního jednání na téma RVP a ŠVP se za účasti pana ministra, pana ústředního školního inspektora a několika dalších odborníků z oblasti školství zúčastnilo celkem pět ředitelek a ředitelů základních škol z celé České republiky. Je to významné ocenění kvality školy a práce.

Zahradní slavnost

05.06.2019

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na Zahradní slavnost, která se uskuteční na dvoře ZŠ Holzova 1, ve čtvrtek 6. června 2019 od 18.00 hodin. Na slavnosti vystoupí školní pěvecké sbory.

Běh líšeňských škol

15.05.2019

Ve čtvrtek 16. května se v líšeňské rokli konal již tradiční Běh líšeňských škol. Reprezentanti školy ze všech ročníků se snažili o co nejlepší výkony. Pochválit je zapotřebí především ty z nižších ročníků. Za účast i za případná skvělá umístění. Jsou to:

Kristýnka Musilová z 1.B – 3. místo v kategorii 1. tříd Zuzka Králová ze 3.C – 2. místo v kategorii 2. a 3. tříd Vojtěch Šachl ze 4.C – 1. místo v kategorii 4. – 5. tříd Tomáš Surka z. 5.A – 3. místo v kategorii 4. – 5. tříd

Vesmírné dobrodružství – škola v přírodě 3.A, 3.B

12.05.2019

Třeťáci v lese na Kuklíku našli rozbitou raketu a potkali Marťánka Blika. Během celého týdne Blika učili, jak se má správně starat o svou planetku. Týdenní program byl ekologicky zaměřen.

Planeta Země 3000 – Kolumbie

09.05.2019

V pátek 10. května se žáci 7.A a 8.A vydali do tajemné Kolumbie. V rámci projektu Planeta Země 3000 proběhlo v Brně v kině Skala zajímavé promítání sestavené z autentických záběrů cestovatele a dobrodruha Adama Lelka.

Zážitkový přírodovědný program

06.05.2019

Třídy 5.A a 5.C navštívily v pátek 7. května výukové programy na Lipce. Děti z „áčka“ si v programu „Pohroma na rybníku“ vyzkoušely práci detektivů a hledaly viníka znečištění rybníku. Posléze v místním rybníčku lovily vodní živočichy a pod mikroskopem je zkoumaly. Děti z 5.C si mezitím vyráběly šperk z vlny. 28. 5. si programy vymění.

Seznam přijatých prvňáčků

05.05.2019

Vážení rodiče, v příloze naleznete seznam dětí přijatých do 1. ročníku ZŠ na školní rok 2019/2020 pod přiřazenými registračními čísly.

1 ... 4 5 6 7 8 ... 13