1 ... 4 5 6 7 8 ... 14

Hovorové hodiny

Vážení rodiče,

informujeme Vás o konání hovorových hodin dne 13. 11. 2023 na ZŠ Holzova a Pohankova v době 17.00-19.00 hodin.

Základní informace k lyžařskému zájezdu pro žáky 5. - 9. tříd

12.11.2023

Týdenní pobyt v krásném prostředí JESENÍKŮ – Bělá pod Pradědem

• lyžařský a snowboardový výcvik pro začátečníky i pokročilé
  • ideální lyžařské a sněhové podmínky na ČERVENOHORSKÉM SEDLE, KOPŘIVNÉ a FILIPOVICÍCH (2, 4, a 6 sedačkové lanovky)
  • odpočinek, zábava, sport
  • ubytování ve 2 - 5 lůžkových pokojích v horské Chatě Olga s dokonalým sociálním vybavením
  • kapacita zařízení pouze pro náš lyžařský kurz
  • půldenní výlet do lázeňského města JESENÍK (v ceně)
  • cena Kč 4 600,- Kč (doprava, ubytování, plná penze, pitný režim)
  • vleky na týden od 1 200,- - 1 500,- Kč

Termíny:

• 14 . – 19. 1. 2024 (třídy: 8.A, 9.ABC)
  • 18. –  23. 2. 2024 (třídy: 5.ABC, 6.C)
  • 25. 2. – 1. 3. 2024 (třídy: 7.BC, 8.BC)
  • 3. – 8. 3. 2024 (třídy: 6.AB, 7.A)

Tradiční burza středních škol 2023

11.11.2023

Srdečně Vás zveme

na

TRADIČNÍ BURZU STŘEDNÍCH ŠKOL,

která se bude konat dne

13. listopadu 2023 od 16:30

v jídelně ZŠ Holzova.

Burza je přednostně určena žákům 8. a 9. tříd naší školy a jejich zákonným zástupcům.
Přijďte a informujte se přímo u zástupců středních škol nejen:

• brněnských středních školách a jimi otevíraných studijních oborech,
  • systému přijímacího řízení na konkrétních středních školách,
  • možnostech další profesní orientace a
  • uplatnění na trhu práce po absolvování dané střední školy…

Budeme se na Vás těšit!!!

Turnaj v přehazované

11.11.2023

Páťačky a páťáci si v úterý 7. listopadu šli poprvé vyzkoušet obvodní kolo turnaje v přehazované. Hned napoprvé se umístili na krásném 2. místě.

Gratulujeme!

Kouzelník Reno v družině

09.11.2023

Ve středu 8.11. nás opět po roce čekalo úžasné vystoupení pana kouzelníka. Připravil si pro nás nové triky, veselé scénky i starého známého králíka. Byla to neuvěřitelná zábava.

Akce "Děti pečují o přírodu"

01.11.2023

Na konci října se všechny šesté třídy v rámci hodin přírodopisu zúčastnily akce „Děti pečují o přírodu“.

Úkolem žáků bylo pečovat o jedno z chráněných území města Brna, a to chráněné území na Kamenném vrchu. Za odborného vedení lektorky z Rezekvítku byli seznámeni se specifiky vybraného prostředí, dozvěděli se, proč je důležité o přírodu pečovat a prakticky si vyzkoušeli dovednosti s pracovními nástroji. Poznali nové krásné prostředí chráněného území a v pracovních rukavicích a s hráběmi v ruce udělali kus velké práce a za to jim patří velké díky.

Mgr. Petra Vlková

Pohanča má talent

24.10.2023

V pondělí 23. října jsme prožili v družince úžasné odpoledne. Stateční zpěváci nás ohromili perfektními výkony, které ocenila porota i výborné publikum. Už teď se těšíme na další společný program.

Objednávání školní kolekce oblečení spuštěno

24.10.2023

Dobrý den,

rádi bychom Vás informovali o vítězném návrhu školního oblečení, o kterém jste rozhodli v hlasování. Vítězným motivem je návrh č. 2., jehož náhled vidíte níže.

Kolekci je možné si aktuálně pořídit na našem eshopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/zsholzova/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 24. 10. 2023.

Následně se e-shop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce.

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!

S pozdravem a přáním krásného dne,

vedení školy

Zájezd do Vídně 2023

18.10.2023

Dne 6. 10. 2023 se žáci osmých tříd podívali do hlavního města našich sousedů, do Vídně.

Za celý den jsme si prošli dost památek a hodně se toho dozvěděli. Památku, kterou musím vypíchnout byla Katedrála svatého Štěpána. Prošli jsme si i Mariahilferstraße. Všichni si nakoupili nějaké suvenýry a k večeru se jelo domů. Moc jsme si náš zájezd užili.

Markéta Adámková 8.B

Soutěž v první pomoci

13.10.2023

Na naší škole právě proběhl již 4. ročník soutěže první pomoci, která je zaměřená na prověření znalostí poskytování první pomoci v praxi pro žáky devátých tříd.

Téma letošní soutěže bylo poskytování prví pomoci při autonehodě. Konkrétně šlo o srážku osobního auta s cyklistou. Ve voze byly dvě lehce zraněné osoby se zlomeninou předloktí a tržnou ránou na hlavě a dva těžce zranění pasažéři s poraněním páteře a tepenným krvácením. Soutěžící žáci si s poskytnutím první pomoci poradili na výbornou. Po celou dobu akce využívali nejrůznější obvazové materiály, rukavice a vše předávali pomocí vysílačky pomyslnému dispečinku. Soutěž byla opět plná emocí, akce a adrenalinu, tak jak to při poskytování první pomoci bývá. Vše bylo doprovázeno dramatickými hereckými výkony žáků-figurantů, kteří byli i letos úžasní.

Všichni zúčastnění prokázali dobrou znalost provádění kardiopulmonální resuscitace, poskytování první pomoci při bezvědomí, ošetření krvácení a poranění páteře. Utvrdili se v tom, že kdo je připraven, není zaskočen a že i když se dostanou do stresové situace, dokážou zachránit lidský život.

Těšíme se na další ročník a doufáme, že se nám i příští rok podaří tuto soutěž zorganizovat, nejen díky společnosti Hartmanu Rico.

Mgr. Petra Vlková

1 ... 4 5 6 7 8 ... 14