1 ... 4 5 6 7 8 ... 18

Soutěž Zlaté dítě

26.03.2024

Třída Mravenců, 2.A sdílela radost ze čtení a zapojila se do soutěže Zlaté dítě.
Cílem bylo vybrat si jednu nominovanou či oceněnou knihu z uplynulých ročníků Zlaté stuhy a jakkoliv se jí nechat inspirovat.
Náš výběr padl na knihu Pod hladinu. Výsledné dílo si můžete krom fotografii a videa prohlédnout i v budově Pohankova, kde je nainstalováno.

Video můžete zhlédnout na tomto odkazu.

S napětím nyní čekáme na výsledky soutěže :)

G.Pecho

Velikonoční jarmark 23. 3. 2024

25.03.2024

V sobotu budova Pohankova otevřela své dveře pro všechny, kdo chtějí tvořit, setkat se se známými, dát si něco chutného v kavárně, nebo jenom nasát jarní atmosféru.
Pletly se pomlázky, vyráběly jarní květinové dekorace, pučálku jsme napichovali na trnkovou větvičku, zdobily se perníčky, nechyběl ani kohoutek, slepička, ovečka….

Krásné Velikonoce!

Velikonoční prázdniny

Vážení rodiče a žáci,

rádi bychom vás informovali, že se blíží Velikonoční prázdniny, které začínají ve čtvrtek 28. března 2024 a končí v pondělí 1. dubna 2024.

Přejeme Vám krásné a radostné Velikonoce a budeme se na Vás těšit opět v úterý 2. dubna.

Družina v muzeu Šlapanice

20.03.2024

Razítkovaná krása je interaktivní výstava, kterou jsme s dětmi navštívili 20.března. Kromě estetického zážitku jsme si odnesli vlastnoručně vyrobenou prostírku. Moc jsme si program užili.

J. Šmedková

Zeměpisná olympiáda

04.03.2024

Ve středu 21. 2. 2024 se vítězové školního kola zeměpisné olympiády – Antonín Purgert, Tadeáš Robeš a David Hnaníček zúčastnili městského kola této dlouholeté a mezi žáky populární zeměpisné soutěže a všichni se stali tzv. úspěšnými řešiteli mnoha různých zeměpisných úkolů, což znamená, že získali z maximálního počtu 100 bodů více než 60 a to se zde všem zúčastněným soutěžícím nepodařilo (v každé z kategorií bylo 6 – 20 neúspěšných řešitelů).  Dokonce slavíme i postup do krajského kola, které dne 27. 3. pořádá Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně.

Soutěž probíhala celkem ve čtyřech kategoriích (A – D), přičemž naši žáci se zapojili do tří (A – C), jež jsou určené pro žáky ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií. Všichni soutěžící absolvovali tři části soutěže, v nichž museli předvést své znalosti a dovednosti. Jednalo se o písemný test geografických znalostí, práci s atlasem světa a praktickou část.

V kategorii A (žáci 6. tříd) se Antonín Purgert (6. A) umístil na 26. místě

V kategorii B (žáci 7. tříd) Tadeáš Robeš (7. C) obsadil v konkurenci 41 žáků brněnských ZŠ a víceletých gymnázií 1. místo a postupuje do krajského kola! Ze 100 možných bodů jich získal 89! Super výsledek. Gratulujeme!!!

V kategorii C (žáci 8. a 9. tříd) se David Hnaníček (8. C) umístil na 23 místě.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a Tadeášovi přejeme co možná nejlepší výsledek v krajském kole.

Mgr. Roman Ambrosek, učitel zeměpisu

Pozvánka na VELIKONOČNÍ JARMARK

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na náš tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK, který se koná v sobotu 23. 3. 2024 od 9.00 do 12.00 hodin na Pohankové.

Zápis nanečisto

V pondělí 26. 2. 2024 odpoledne se z budovy Pohankova stala malá ZOO.

Ve třídách byly pavilony zvířat. U vchodu se rozdávaly vstupenky do naší „zoologické zahrady“. Předškoláci měli jedinečnou šanci vyzkoušet si jednoduché úkoly, prohlédnout budovu školy a seznámit se s p. učitelkami 1.stupně. Všichni úkoly zvládli a na závěr dostali drobnou odměnu.

A teď už nás v dubnu čeká skutečný zápis do prvních tříd.

Mezinárodní den darování knih

23.02.2024

14. února jsme se letos poprvé připojili k oslavám Mezinárodního dne darování knih.
V průběhu několika týdnů žáci shromáždili okolo sta knih, které se rozhodli darovat svým spolužákům. V daný den byly knihy vystaveny na chodbě školy a zájemci si mohli vybrat z řady pohádkových knih, komiksů, dětských detektivek, fantasy literatury, encyklopedií a dalších žánrů. Zároveň se děti mohly vyfotit ve valentýnském fotokoutku.

I. Pisková Dvořáková

Bruslení na Salesku

V lednu si druháci užili hodiny tělesné výchovy i na ledu.

Na kluzišti Saleska se nám líbí.

Masopust na Pohankové

13. února 2024 si školáci na budově Pohankova užili masopustní veselí.
Ve třídách se sešly krásné masky, probíhalo projektové vyučování i rej masek.

1 ... 4 5 6 7 8 ... 18