Aktuální dění ve škole

1 ... 7 8 9 10 11 ... 14

Matematický klokan

22.03.2019

V pátek 22. března se žáci naší školy zapojili do mezinárodní soutěže Matematický klokan, které se účastní žáci základních a středních škol z celé Evropy. V kategorii Benjamín (6. a 7. třída) se na prvním místě umístila Alice J. Kirschnerová, druhé místo obsadil Martin Linger a třetí místo vybojoval Kevin Pokorný. V kategorii Kadet (8. a 9. třída) bylo pořadí na prvních třech místech následující: 1. místo Kryštof Kurečka, 2. místo Lukáš Hochman a 3. místo Jan Krahula. Gratulujeme.

Velká Morava

22.03.2019

Na výpravu do středověku se vydala 22. 3. v rámci dějepisu 7. C. Zúčastnila se výukového programu v Moravském zemském muzeu. Děti si doplnily a oživily informace o životě starých Slovanů z doby Velké Moravy.

Dětská scéna

15.03.2019

15.3. 2019 naši školu reprezentovali dva zástupci v Městském kole postupové přehlídky dětských recitátorů v Knihovně Jiřího Mahena, kteří byli úspěšní ve školním kole recitační soutěže – za 3. kategorii Vojtěch Špička ze 7. C, za 4. kategorii Filip Kotolan z 9. A. Konkurence byla velká, přesto oba bojovali a své příspěvky přednesli velmi zdařile.

Dětský karneval

10.03.2019

Spolek rodičů při ZŠ Holzova pořádal v neděli 10. 3. dětský karneval "Z pohádky do pohádky".

Ozobot – programování mikrorobotů

01.03.2019

V rámci projektu "Základy programování/Zapojení Ozobotů do výuky na ZŠ, VG i SŠ" měla naše škola v měsíci březnu zapůjčeny mikroroboty Ozobot BIT. Žáci 5. a 6. tříd si zkoušeli programovat mikroroboty pomocí barevných kódů, žáci 7. tříd si vyzkoušeli on-line editor OzoBlockly. Rozvíjeli jsme nejen kreativitu, logické myšlení, ale i angličtinu, protože mnoho inspirativních výukových materiálů a kurzů je v angličtině. Žáky práce s Ozoboty velice bavila.

Masopust

27.02.2019

Tradičně děti prvních, druhých a třetích tříd přišly do školy v maskách. Čekala je tělocvična plná balonků, tanec, hry a na závěr pochovávání basy. Děkujeme starším kamarádům za přípravu tělocvičny.

Zlatý Ámos

20.02.2019

20. 2. 2019 se konalo ve Zlíně regionální kolo soutěže Zlatý Ámos, kde děti 4.B obhajovaly nominaci své paní učitelky.

Karlovarský skřivánek

19.02.2019

19. února se na ZUŠ Slunná konalo regionální kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. V letošním roce naši školu reprezentovaly čtyři šikovné zpěvačky. V kategorii A1 (žáci 1. stupně, kteří nestudují sólový zpěv) soutěžily Kateřina Štrajtová (5. A) a Anna Stodolová (5. A) a v kategorii B (žáci 2. stupně, kteří nestudují sólový zpěv) zpívaly Barbora Trojčáková (7. A) a Ester Pecho (8. A). Všechny naše žákyně nakonec obsadily medailové pozice: Katka Štrajtová získala 3. místo, Ester Pecho si vyzpívala 2. místo a Anička Stodolová s Bárou Trojčákovou vybojovaly 1. místa a postoupily do celostátního kola.

V celostátním kole v Karlových Varech byla konkurence opravdu veliká, přesto Anička za svůj skvělý pěvecký výkon získala čestné uznání.

Všem děvčatům moc gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme jim spoustu dalších pěveckých úspěchů.

Projekt EDISON

15.02.2019

V týdnu po jarních prázdninách jsme na naší škole přivítali již podruhé sedm zahraničních stážistů v rámci projektu EDISON. Cílem projektu je seznámit žáky s kulturním a historickým bohatstvím zemí, odkud stážisté pochází. Žáci měli výjimečnou možnost procvičit si konverzaci v angličtině během celého týdne a zažít zajímavou formu výuky. Děkujeme všem pedagogům a žákům, kteří se podíleli na organizaci projektu a také rodinám, které zajistily ubytování pro naše stážisty.

Bowlingová liga

01.02.2019

Žáci naší školy v měsíci lednu a únoru sehráli školní bowlingovou ligu v nejmodernější bowlingové hale v ČR – Brno Bowling. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích – mladší a starší žáci – smíšená družstva. Mladší žáci z pěti týmů obsadili 1. a 4. místo a Jan Dedík byl vyhlášen nejlepším hráčem ve své kategorii. Starší žáci se umístili na 2. a 3. místě a žákyně Patricie Martinkovičová byla vyhlášena nejlepší hráčkou mezi dívkami. Soutěž byla velice dobře zorganizovaná, všem se nám na bowlingu moc líbilo. Soutěžícím gratulujeme k úspěchu.

1 ... 7 8 9 10 11 ... 14