1 ... 7 8 9 10 11 ... 18

Vánoční plavecké závody na Holzové

19.12.2023

V pátek 15.12. 2023 proběhly na naší škole již tradiční vánoční plavecké závody „Vánoční kapřík 2023“.

Všichni žáci třetích tříd mezi sebou změřili své síly ve dvou disciplínách. Soutěžilo se v disciplínách kraul a prsa. Každá třída postavila štafetu svých nejrychlejších plavců, kteří plavali volným způsobem a na závěr nesměla chybět i tradiční vánoční štafeta. Letos to byla štafeta plavání s rolničkou. V této disciplíně šlo o to být nejen nejrychlejší, ale i zvonit rolničkou po celou dobu plavání. Každá třída si pro soutěžní atmosféru vytvořila fandící plakát a nesměl chybět i fandící pokřik. Závody byly velmi podařené.

Děkuji všem zúčastněným žákům, doprovázejícím učitelům, holkám z 9.C a velké díky patří i hlavnímu startérovi a pomocníkovi p. uč. Marvánovi.

Petra Vlková

Úspěch žáků 6. tříd ZŠ Holzova ve Filipově poháru

18.12.2023

V průběhu listopadu proběhlo krajské kolo soutěže finanční gramotnosti od ČSOB. Soutěž byla určena pro žáky šestých tříd základních škol.

Přes staženou aplikaci v telefonu žáci studovali materiály týkající se oblasti finančnictví a hospodaření s penězi. Poté odpovídali na otázky, skládali testy a za správné odpovědi sbírali virtuální zlaťáky.

Žáci 6.A, 6.B i 6.C z naší školy si vedli tak dobře, že nakonec skončili na krásném 2. místě.

GRATULUJEME!

R. Svánovský

Předvánoční plavecké závody

18.12.2023

V úterý 12.12. 2023 se naši plavci zúčastnili předvánočních plaveckých závodů základních škol.

Závody probíhaly na novém, krásném 25 m bazéně za Lužánkami. Vybraní plavci ze třetích, čtvrtých a pátých tříd soutěžili v plaveckých disciplínách 25 m znak, 25 m kraul a ve štafetách. Konkurence i účast jiných škol byla letos opravdu velká.

Naši žáci však podali velmi dobré výkony a dosáhli pěkného umístění. Jakub Jakubec ze 4.C dokonce získal bronzovou medaili v disciplíně 25 m znak.

Všem zúčastněným žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Petra Vlková

Projektové dopoledne Začněme s podnikáním

15.12.2023

Dne 13. 12. 2023 proběhlo pro třídu 9.A projektové dopoledne od společnosti Smart Bricks, kde si žáci měli možnost postavit a zautomatizovat modely, které by mohly být využity v reálném světe i k různým podnikatelským záměrům, a to za pomocí programu LEGO. Žáci museli v maximální míře zapojit svou vlastní fantazii, čekala je řada vylepšení a zapojení vlastních kreativních nápadů, které bylo potřeba zapracovat do reality modelu. Na fotografiích můžeme vidět jejich výsledky práce, které byly vskutku „vymakané“.

Tereza Tomašíková

Dopravní výchova - komentovaná vycházka

11.12.2023

Žáci 3.A se ve čtvrtek 7. prosince účastnili komentované vycházky v okolí své školy, kterou v rámci prevence pořádá odbor dopravy Magistrátu města Brna pro brněnské školy zdarma.

Děti se nenudily, prošly si s průvodcem nejbližší okolí školy s ohledem na svou bezpečnost, jelikož jsou jedni z nejvíce ohrožených účastníků silničního provozu.

Zopakovaly si základní pravidla chůze po chodníku, prošly si všechny přechody pro chodce v okolí školy. Průvodce také nezapomněl připomenout bezpečné přecházení mezi zaparkovanými auty a zásady chování na zastávce MHD. Na závěr děti hledaly reflexní prvky na svém oblečení.

V lednu nás čeká ještě druhá část dopravní výchovy, tentokrát školený lektor přijde k nám do třídy.

K. Janošková

Páťáci opět na přehazované

08.12.2023

Po úspěchu z minulého měsíce se žáci pátých tříd vydali na další turnaj v přehazované. Tentokrát si zahráli Mistrovství Brna na písku. Hrály dva týmy.

Tým Holzova A se umístil na 2. místě.
Tým Holzova B pak na neméně krásném 5. místě.

Pro školu vyhráli krásné nové míče. Pro sebe získali "rychlé špunty" a nové zážitky z hraní na beachvolejbalovém hřišti.

S. Baťová

Vánoční jarmark 2023

05.12.2023

V sobotu 2. 12. 2023 se budova Pohankova zaplnila návštěvníky z řad rodičů, prarodičů, dětí, ale i široké veřejnosti a přátel školy. Všichni zde nasávali vánoční atmosféru. Všude bylo živo.

Učitelé připravili 18 dílen, prodej drobných dárečků, keramiky i květin. Sborovna se změnila v Adventní kavárnu.

Děkujeme za pomoc všem zúčastněným učitelům, zaměstnancům školy, dětem ze Žákovské rady, které asistovaly v dílnách.

Škola byla místem krásných setkání, tvoření a vládla zde pohodová atmosféra. Mnozí návštěvníci se již těší za 4 měsíce na jarmark velikonoční. O nápady a materiál z dílen se podělíme s neziskovou organizací Slezská diakonie, která poskytuje své služby postiženým lidem, seniorům a lidem v nouzi.

Š. Prokešová

Předadventní tvoření s nocí ve škole

05.12.2023

Žáci 1.A, 1.C a 3.A se sešli v 17 hod ve škole vybaveni dostatkem jídla, odvahy a spacáky. Ve čtvrtek 30.12. 2023 si vyzkoušeli svoji odvahu i šikovnost před začátkem adventního období ve škole. Vánoční náladu si vyzpívali u klavíru, šikovnost si ověřili prací se dřevem a vyrobili si krásného anděla, svoji statečnost prokázali na cestě po vánočních lucerničkách temnou školou. Večer si udělali hostinu a potom usnuli každý ve svém spacáku. Ráno je probudila vůně čaje a pohádka. Děti si to náramně užily a už se těší na další dobrodružství, které pro ně p.uč. vymyslí.

S. Freibergová, A. Gregorová, K. Janošková

Mikuláš, čert a anděl na Pohankové

05.12.2023

V úterý 5. 12. 2023 přišel za dětmi na ZŠ Holzova Čert, Mikuláš a Anděl. Svatá trojice s dětmi zhodnotila správné a špatné chování, děti slíbily, že se vynasnaží zlepšit. Nakonec byly děti odměněny sladkostí a paní učitelky ovocem.

Vánoční jarmark 2023

Dobrý den,

rádi bychom Vás pozvali na náš tradiční školní VÁNOČNÍ JARMARK, který se uskuteční 2. prosince 2023 v době 9.00-12.00 hodin v budově školy Pohankova.

Těšíme se na Vás!

1 ... 7 8 9 10 11 ... 18