1 ... 7 8 9 10 11 ... 14

Škola v přírodě 1.A a 1.B

Severomoravská chata Jeseníky (22.5.- 26.5.2023)

Třídy mravenců (1.A) a čmeldů  (1.B ) vyrazily na školu v přírodě do Jeseníků.

Čekalo je tady velké dobrodružství. Motýl Emanuel s Makovou panenkou jim připravili lektvar - zmenšovací. Po jeho ochutnání se školáci zmenšili na velikost hmyzu. Od jeho vypití měli velký úkol-získat ingredience na zvětšovací lektvar, naučit se znát přírodu, hmyz v okolí. Navštívil nás i brouk Pytlík, Ferda Mravenec s Beruškou, Čmelda a Brumla.

Každý večer někdo z hmyzích kamarádů přinesl dětem drobný dárek a ingredienci do lektvaru. Bylo to za splněné úkoly dne - rozcvička, hledání brouků, stavba mraveniště, noční cesta za můrou, odlévání sádrového kachle, broučí olympiáda, psaní deníku, úklid pokoje…….

Vše se vydařilo, počasí nám přálo, lektvar jsme namíchali, děti se zvětšily. Domů jsme se vrátili plni nových zážitků, vědomostí, přátelství.

Těšíme se na další společnou akci.

mravenečci, čmeldové, Š. P.

15. ročník Běhu líšeňských škol

31.05.2023

Ve čtvrtek 25.5. 2023 se konal Běh líšeňských škol. Žáci prvního stupně bojovali za celé družstvo v konkurenci líšeňských škol. Družstvo bylo úspěšné a stálo na stupních vítězů, žáci obsadili 3. místo společně se ZŠ Horníkovou. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy ( Žák V., Zabloudil J., Mikulenka J., Husák O., Nesvatbová S., Žišková A., Špičková V., Kořínková N., Čermák J, Mann O., Měřínský T., Auda J., Dostálová A., Dolanská K., DˇAgostino L., Burešová S.)

Mgr. Sabina Freibergová

Středověk očima sedmáka

31.05.2023

Když mohou děti vzájemně sdílet své zkušenosti a vědomosti, je to ta nejlepší výuka. Sedmák Matyáš Střelec se bez problémů odhodlal podělit se sedmými ročníky o své zkušenosti z oblasti středověkého odívání. Zároveň se sám pasoval do role středověkého rytíře a všechny otázky spolužákům zodpověděl. Žáci se nakonec mohli vyfotit s helmou, mečem i drátěným brněním. Hodina se všem velmi líbila a Matyáš si vedl jako profesionál.

Fashion Week na ZŠ Holzova

21.05.2023

Jak funguje čistička vody?

Jak se dá vyrobit plast z mléka?

A k čemu mohou posloužit prázdné krabice od mléka nebo PET lahve?

Na to vše a na mnoho dalšího teď dokážou odpovědět žáci 2. stupně naší školy. 28. dubna se zúčastnili projektového dne ke Dni Země, kde se vystřídali na třech stanovištích. Tam si postupně vyrobili například miničističku vody, zjistili, co se dá vyrobit recyklací různých druhů plastů, vytvořili peněženky z krabic od mléka, z PET lahví vznikla zvířátka, hračky a z objemnějších nádob masky, které teď zdobí prostor v suterénu školy. Program doplnily šifry s ekologickou tematikou a desková hra v angličtině týkající se tropických deštných lesů. Den Země je podle dětí z 8.C potřeba připomínat, protože „naše planeta je jediný prostor, kde můžeme žít, a nesmíme si ji zničit.“

Přijetí k povinné školní docházce 2023/2024

09.05.2023

Všechny děti, které se zúčastnily zápisu, byly přijaty k povinné školní docházce od školního roku 2023/2024.

Prosíme rodiče, kteří pro své děti vybrali jinou základní školu, aby nás informovali prostřednictvím emailu: martin.necas@zsholzova.cz

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Martin Nečas

Volná místa na středních školách v Jihomoravském kraji pro školní rok 2023/2024

02.05.2023

mobilní aplikace Škola OnLine

02.05.2023

Je k dispozici nová aplikace Škola OnLine, která Vám nabízí spoustu výhod a nových funkcí oproti Vaší stávající mobilní aplikaci dm Software. Vše je rychlejší, přehlednější a jednodušší. Abyste mohli výhody naplno využívat, stačí jen odinstalovat původní aplikaci a naistalovat novou. Přístupové údaje a heslo budete mít stejné jako v původní aplikaci.

Novou aplikaci si můžete stáhnout přes následující QR kódy:

Den Země v družině

25.04.2023

V pátek 21.4. jsme v družince oslavili Den Země. Po splnění zábavných úkolů na nás čekala sladká odměna, kterou jsme si i sami napekli. Bylo to fajn odpoledne.

Den Země v 1.ročníku

DEN ZEMĚ V 1.TŘÍDÁCH

V pátek 21.4. si děti v prvních třídách povídaly o planetě Zemi, jak ji chránit a co jí popřát.

Vyrobily si čelenky, na školní zahradě provedly jarní úklid.

Odměnou jim byla skleněná nebo hliněná kulička a v týmech se naučily cvrnkat kuličky do důlku.

Na závěr jsme společně zazpívali.

1 ... 7 8 9 10 11 ... 14