Aktuální dění ve škole

1 ... 9 10 11 12 13 ... 16

Masopust

27.02.2019

Tradičně děti prvních, druhých a třetích tříd přišly do školy v maskách. Čekala je tělocvična plná balonků, tanec, hry a na závěr pochovávání basy. Děkujeme starším kamarádům za přípravu tělocvičny.

Fotogalerie

 

Zlatý Ámos

20.02.2019

20. 2. 2019 se konalo ve Zlíně regionální kolo soutěže Zlatý Ámos, kde děti 4.B obhajovaly nominaci své paní učitelky.

Fotogalerie

 

Karlovarský skřivánek

19.02.2019

19. února se na ZUŠ Slunná konalo regionální kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. V letošním roce naši školu reprezentovaly čtyři šikovné zpěvačky. V kategorii A1 (žáci 1. stupně, kteří nestudují sólový zpěv) soutěžily Kateřina Štrajtová (5. A) a Anna Stodolová (5. A) a v kategorii B (žáci 2. stupně, kteří nestudují sólový zpěv) zpívaly Barbora Trojčáková (7. A) a Ester Pecho (8. A). Všechny naše žákyně nakonec obsadily medailové pozice: Katka Štrajtová získala 3. místo, Ester Pecho si vyzpívala 2. místo a Anička Stodolová s Bárou Trojčákovou vybojovaly 1. místa a postoupily do celostátního kola.

V celostátním kole v Karlových Varech byla konkurence opravdu veliká, přesto Anička za svůj skvělý pěvecký výkon získala čestné uznání.

Všem děvčatům moc gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme jim spoustu dalších pěveckých úspěchů.

Fotogalerie

 

Projekt EDISON

15.02.2019

V týdnu po jarních prázdninách jsme na naší škole přivítali již podruhé sedm zahraničních stážistů v rámci projektu EDISON. Cílem projektu je seznámit žáky s kulturním a historickým bohatstvím zemí, odkud stážisté pochází. Žáci měli výjimečnou možnost procvičit si konverzaci v angličtině během celého týdne a zažít zajímavou formu výuky. Děkujeme všem pedagogům a žákům, kteří se podíleli na organizaci projektu a také rodinám, které zajistily ubytování pro naše stážisty.

Fotogalerie

 

Bowlingová liga

01.02.2019

Žáci naší školy v měsíci lednu a únoru sehráli školní bowlingovou ligu v nejmodernější bowlingové hale v ČR – Brno Bowling. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích – mladší a starší žáci – smíšená družstva. Mladší žáci z pěti týmů obsadili 1. a 4. místo a Jan Dedík byl vyhlášen nejlepším hráčem ve své kategorii. Starší žáci se umístili na 2. a 3. místě a žákyně Patricie Martinkovičová byla vyhlášena nejlepší hráčkou mezi dívkami. Soutěž byla velice dobře zorganizovaná, všem se nám na bowlingu moc líbilo. Soutěžícím gratulujeme k úspěchu.

Fotogalerie

 

Absolventský ples

30.01.2019

30. ledna vyvrcholil půlroční maraton příprav na absolventský ples deváťáků, který se v letošním roce konal v duchu pohádkového příběhu Alenky v říši divů. Krásné víly, galantní mladí muži a jejich dojatí rodiče podtrhovali slavnostní atmosféru tohoto nezapomenutelného večera, který bude ve vzpomínkách studentů uložen na dlouhou dobu jako první slavnostní krůček k dospělosti.

Fotogalerie

 

Třeťáci navštívili ROZMARÝNEK v Jundrově

30.01.2019

Pořad s názvem Případ doktor Sacharin bylo vlastně detektivní pátrání po tajných ingrediencích, které používá zákeřný doktor Sacharin a které způsobují oslabení dětí i dospělých. Děti prozkoumaly složení běžných sladkostí a seznámily se s vlivem nadměrné konzumace cukru na lidský organismus. Formou stimulační hry podstoupili třeťáci testování účinků energetických nápojů. Na závěr si ve cvičné kuchyni každý připravil zdravou palačinku.

Fotogalerie

 

Polární výprava 3.A, 3.B (Beskydy – Velké Karlovice)

07.01.2019

Polární výprava na Arktidu se vydařila nad všechna očekávání. Malí polárníci si užili sněhu plnými doušky, zdokonalili se v lyžování. Nechybělo ani setkání s Angatarem a plnění úkolů o Arktidě, psaní deníků, polární party s tombolou, tvoření (šití, tisk na eskymácké vaky, lepení polárního medvěda), zpěv eskymáckých písniček. Je velká škoda, že arktický týden tak rychle utekl, moc se nám na Tabačce líbilo.

Fotogalerie

 

Návštěva a dar Klokánku

19.12.2018

Ve středu 19. prosince se žákovská rada vydala do Klokánku za účelem toho, aby této organizaci předala vybranou částku, kterou získala za školní noviny, a vánoční dárky pro děti, které věnovali členové rady. Paní ředitelka žákovskou radu uvítala a předala jim spoustu informací o této organizaci. Žákovská rada je moc ráda, že jim může pomoci a určitě je bude podporovat dále.

Adventní koncert

19.12.2018

Příjemnou vánoční atmosféru navodily školní pěvecké sbory Cvrčci, DoTicha a Charlieho andílci na Adventním koncertě, který se konal na Dělňáku v Líšni.

Fotogalerie

 
1 ... 9 10 11 12 13 ... 16