Aktuální dění ve škole

1 ... 6 7 8 9 10 11 12

Adventní koncert

18.12.2018

Příjemnou vánoční atmosféru navodily školní pěvecké sbory Cvrčci, DoTicha a Charlieho andílci na Adventním koncertě, který se konal na Dělňáku v Líšni.

Vánoční kapřík – plavecké závody třeťáků

13.12.2018

V pátek 14. 12. 2018 se všichni třeťáci sešli ve školním bazénu. Bazén si vyzdobili transparenty, vyzkoušeli si bojovné pokřiky a těšili se na závody. Plavala se prsa, kraul a rychlostní štafety tříd. Vyhráli úplně všichni, protože většinou to byl jejich první plavecký závod v životě. Atmosféra byla báječná. "Škoda že plavání v pololetí končí ", bylo slyšet z úst dětí.

Recitační soutěž

12.12.2018

Dne 13. 12. 2018 se konalo školní kolo recitační soutěže II. stupně. Za účasti vedení školy předvedlo všech 38 zúčastněných velmi pěkné výkony. Konkurence byla veliká. Za I. kategorii (6. – 7. třída) postupuje do okresního kola recitační soutěže Vojtěch Špička ze 7. C, za II. kategorii (8. – 9. třída) naši školu bude reprezentovat Filip Kotolan z 9. B. Postupujícím držíme palce!

Den kariérového poradenství

06.12.2018

7. 12. 2018 měli žáci 9. tříd možnost promýšlet svoji budoucnost, stanovovat si cíle ve svém životě. V rámci projektu Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně se věnovali v několikahodinovém bloku např. tvorbě vlastního „Kariérového stromu“ nebo „Visionboardu“. Výsledky své práce následně prezentují v hodinách slohu.

Vánoční jarmark

30.11.2018

Škola na ulici Pohankova byla svátečně naladěna a vyzdobena. Vánoční jarmark mohl začít. Ve škole jsme připravili 20 dílniček pro děti i dospělé, prodej keramiky, květin, drobných dekorací a dobrot. Nechyběla ani Hvězdná kavárna. Novinkou letošního jarmarku byla výstava betlémů, které přinesli děti a jejich rodiče ze svých domovů. Sešlo se 26 různých betlémů – papírové, keramické, dřevěné. V dílničce mohli zájemci nakreslit postavičku a přidat ji do našeho společného betlému. I počasí přispělo ke sváteční atmosféře – bílé Vánoce.

Street art

28.11.2018

V rámci výuky výtvarné výchovy žáci 7.A navštívili výukový program "Street art" v Knihovně Jiřího Mahena. V teoretické části se žáci seznámili s druhy street artu (např. graffiti, mural art, 3D street art, mozaiky, nálepky, street instalace, wheatpasting, stencil graffiti, videoprojekce), některými díly v Brně či ve světě, vysvětlili jsme si rozdíl mezi graffiti a vandalismem. Ve druhé části si žáci prakticky vyzkoušeli stencil graffiti, ve skupinách se snažili vytvořit nápadité obrázky. Cestou zpět do školy jsme pozorně sledovali své okolí a viděli díla, kolem kterých jsme dříve bez povšimnutí procházeli.

Praha…to je to město?!

27.11.2018

Zda se v Praze žije lépe a zda je Praha skutečně „hlavou království“, jak hlásá letitý nápis na Staroměstské radnici – tak na to hledali odpověď naši deváťáci mezi 28. – 30. listopadem při dějepisné a literární exkurzi.

Městské a krajské kolo ve šplhu

25.11.2018

2. místa nám jsou letos osudná. 26. 11. proběhlo městské a krajské kolo ve šplhu. Na 2. místě v městském i krajském kole se umístil Lukáš Mandys a stejně tak na 2. místě v městském i krajském kole družstvo mladších žáků – Lukáš Mandys, Marek Jež a Ondra Kameník. Starší žáci a žákyně se umístili v městském kole na 4. místě. Gratulujeme všem našim reprezentantům.

Hudební nástroje Afriky

22.11.2018

V pátek 23. 11. se žáci osmých tříd ocitli v Africe, pronikli do tajů africké hudby a naučili se reprodukovat složité africké rytmy. Každá třída společnými silami nacvičila jednu africkou píseň a doprovodila se na vlastnoručně vyrobené a vyzdobené nástroje, mezi kterými nechyběly dešťové hole, bubny různých velikostí, shakery, píšťaly a další. Na výtvory žáků a na fotky z průběhu celého dne se můžete podívat ve fotogalerii.

Úspěchy ve šplhu

17.11.2018

V pondělí 18. listopadu se na ZŠ Krásného konalo obvodní kolo ve šplhu žáků 3. – 5. tříd. Pěkných úspěchů na něm dosáhli reprezentanti naší školy ze 4.tříd. Marek Pokorný ze 4. B vyhrál ve své kategorii a Barbora Škrabálková ze 4. C byla na 3. místě. Oba dva postupují do městského finále, které se koná ve středu 28.11. na ZŠ Svážná.

1 ... 6 7 8 9 10 11 12