1 ... 8 9 10 11 12 13 14

Návykové látky

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vás upozornit na nový trend, který se nyní šíří na školách mezi žáky, a to v podobě distribuce a užívání žvýkacího tabáku, nikotinových sáčků či podobných návykových látek. Nikotinové sáčky jsou mezi žáky velmi módní, protože lákají svou barevností a designem balení i všemožnými příchutěmi. Nejsou z nich po použití cítit cigarety a při užívání je obtížné si všimnout, že mají něco takového v ústech. Vzniká tak nová móda mezi dospívajícími, kterou je třeba zastavit. Jedná se o závažný rizikový jev, jež se neslučuje jak se zákonem, tak školním řádem, ale především vede ke vzniku vážných zdravotních problémů a rychlému vypěstování závislosti.

Škola se nyní této záležitosti aktivně věnuje a zachycené případy vyšetřuje ve spolupráci se školským poradenským pracovištěm a zákonnými zástupci. V rámci prevence jsou do výuky nyní zařazeny preventivní aktivity a připravuje se zážitkové preventivní dopoledne pro žáky 7. a 8. tříd. Naším cílem je vytvořit ve škole bezpečné prostředí, které nehodlá tolerovat šíření tak nebezpečných látek. S ohledem na zdravotní rizika s tím spojená, vnímá škola tento jev jako hrubé porušení školního řádu, proto nošení, užívání či distribuci jakýchkoli zakázaných látek bude škola vždy neodkladně řešit.

Apeluji tímto i na Vás rodiče, abyste věnovali tomuto jevu více pozornosti i u svých dětí, neboť aby byla prevence účinná, je třeba jednotného působení školy i rodiny. Účinky žvýkacího tabáku jsou společností velmi zlehčovány, ale opak je pravdou. Tato návyková látka může velmi poškodit zdraví jedince, nejenom po fyzické, ale především psychické stránce. Bohužel alarmující je i snadná dostupnost, ať už na internetu či v kamenných obchodech. Děti si tyto návykové látky mezi sebou snadno předávají a experimentují.

Prosím nepodceňujme tento rizikový jev a veďme společně děti k postojům směřovaným proti užívání návykových látek, mluvme s nimi o rizicích a motivujme je ke zdravému životnímu stylu.

Další důležité informace naleznete v přiložené prezentaci.

Metodik prevence

Centrum pro rodinu a sociální péči

Poradna V klidu o výchově

Termín:            dle individuální domluvy

Místo:              Centrum pro rodinu a sociální péči, Biskupská 7, Brno nebo ONLINE

Cena:               350 Kč/55 minut

Odkaz:             https://www.efektivnirodicovstvi.cz/poradna-v-klidu-o-vychove/

Poradna V klidu o neklidu

Termín:            dle individuální domluvy

Cena:               350 Kč/55 minut

Odkaz:             https://www.neklidne-deti.cz/programy/poradna-v-klidu-o-neklidu/

Manuál k distanční výuce

Manuál k distanční výuce ke stažení zde:

Kouzelník Reno v družině

01.01.1970

19. prosince jsme si v družině nadělili krásný vánoční dárek. Pan kouzelník měl program plný zábavy a vtipu. Moc jsme si to všichni užili.

1 ... 8 9 10 11 12 13 14