1 ... 8 9 10 11 12 13 14

Pyžamkovo-teplákové odpoledne v družině

25.01.2023

V ponděli 23.1. jsme si užili pohodové odpoledne plné úkolů a klidných relaxačních chvilek. Také jsme si pochutnali na vlastnoručně vyrobených dobrotách a odměnou nám byl Řád plyšových tepláčků.

Informace k lyžařskému výcvikovému kurzu 2023

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ (třídy 5.A,B,C + 6.B)

Adresa: Penzion Olga, 790 85 Bělá pod Pradědem, mob. 605131763

Odjezd: 5. 2. 2023 ve 12.00 hod. od školy /u tělocvičny/, sraz v 11.45 hod.

Příjezd: 10. 2. 2023 asi v 19.00 hod. ke škole

Vybavení:

• karta zdravotní pojišťovny /nejlépe kopie/
  • prohlášení rodičů – vypsat zodpovědně
  • lyžařská výzbroj a výstroj /buď lyže nebo snowboard/, náhradní rukavice
  • pro začínající snowboardisty doporučuji chrániče zápěstí
  • jízdné na vleky Kč 1250,-- + Kč 100,-- vratná záloha na skipas a kapesné
  • domácí oblečení a přezůvky, spodní prádlo, pyžamo
  • hygienické potřeby a ručník
  • helmu a lyžařské brýle, pálka na stolní tenis, míček
  • menší batoh do autobusu a na svah, termoska na čaj

ZAVAZADLO PŘIMĚŘENĚ VELKÉ, NEJLÉPE SPORTOVNÍ TAŠKA

Za cennosti neručíme, začínáme večeří a končíme večeří.

Projekt Němčina nekouše

Tandem

Tandem ve spolupráci s Goethe Institutem a projektem Němčina nekouše na naší škole -   Den s velkým "D"!

Pátek 13. ledna 2023 byl pro naši školu rozhodně dnem šťastným. Uskutečnily se s nadšením očekávané jazykové animace v rámci projektu Němčina nekouše.

Jazyková animátorka paní Mgr.Simona Pöder Innerhofer, Ph.D., žijící ve Vídni, a mimo jiné, vyučující na Masarykově univerzitě v Brně, se věnovala žákům 7. a 8. ročníku.

Naši žáci se díky metodě animace měli možnost přesvědčit, že němčina není obtížně zvládnutelný jazyk. Žáci při práci ve skupinách překonávali ostych při používání cizího jazyka, obavy z chyb a posilovali schopnost uvědomovat si nejrůznější způsoby dorozumění. Žáci procvičovali hravou metodou nová slovíčka i skládání vět. Během her paní Pöder velmi kladně hodnotila iniciativu a kreativitu našich žáků.

Paní Pöder začlenila do programu informace o reáliích Rakouska a dalších německy mluvících zemích. Objevily se informace týkající se rozdílů ve způsobu zdravení v jednotlivých oblastech, názvy jídel typických pro dané země, módní slova a nářečí. Vídeňský dialekt byl vítaným přínosem při přípravě žáků pro nadcházející květnovou školní exkurzi do Vídně.

Za vyučující NJ Marie Mitášová

Názor žáků VIII. A

„Paní Pöder byla sympatická. Při hrách jsme si užili spoustu zábavy. Super byla nová zajímavá slovíčka, která vtipně zněla.  Animace byla chytře sestavena, protože jsme se bavili od začátku do konce a všichni se zapojili.  Also Salü!“

Lyžařský výcvikový kurz - 9. třídy

Pro nepříznivé sněhové podmínky byl kurz dočasně zrušen.

Ples 2023

Po dvouleté pauze se bude opět konat školní ples. Jste srdečně zváni!

Vánoční jarmark

29.11.2022

Po dvouleté přestávce v sobotu 26.11.2022 proběhl na budově Pohankova tradiční Vánoční jarmark.
Připravili jsme 17 dílen, kde si děti i dospělí mohli vyrobit vánoční dekorace , ozdobit perníček,
namíchat těsto na vánoční sušenky….
Nechyběl prodej květin, adventních věnců , keramických výrobků.
Kavárna Nové okénko lákala na kávu, zákusek , párek v rohlíku.
Škola se toto sobotní dopoledne proměnila na místo krásných setkání.
„ Někdy naše světla pohasnou, ale při setkání s jinými se zase rozsvítí“

Srdce na dlani

24.11.2022

V listopadu se všichni žáci devátých tříd zúčastnili programu „Srdce na dlani“ ve VIDA science centru. Program probíhal praktickou výukou ve speciální laboratoři, kde měli žáci jedinečnou možnost sáhnout si na vepřové srdce, které je lidskému srdci velmi podobné. a pochopit, jak vypadá a funguje životně důležitý orgán. Výuka probíhala metodou kritického myšlení. Žáci pomocí fonendoskopu poslouchali vlastní srdce a pod odborným vedením detailně zkoumali srdeční anatomii. Program i metodu výuky si žáci velmi pochvalovali a už se moc těší, jak získané informace promění ve škole za jedničky.

SVÁTEK SLABIKÁŔE Pohankova 15.11. 2022

16.11.2022

Prvňáčci se rozdělili do týmů po třech dětech. Měli za úkol získat 10 klíčů od truhly, kde jsou Slabikáře zamčené. POVEDLO SE !

Děkujeme starším spolužákům za podporu při plnění úkolů ze čtení a psaní.

Akce skončila úspěšně. Truhla byla otevřena, Slabikáře dětem rozdal pan ředitel.

Učíme se venku a tvoříme skřítky

01.11.2022

Prvňáčky a druháky podzimní slunce vytáhlo z lavic ven do přírody. Tvořili jsme nejen skřítky z přírodnin, trénovali písmenka, skládali slova, počítali a vnímali krásné podzimní barvy.

Exkurze v České televizi

25.10.2022

V úterý 25. října jsme se v rámci volitelného předmětu Mediální výchova vydali s žáky 6. ročníku na exkurzi do brněnského studia České televize. Již na recepci nás přivítal milý a ochotný personál a zkušená paní průvodkyně nás provedla všemi aktuálně přístupnými prostory, jako např.: maskérna, kostymérna, Studio 1 a 2, zázemí kameramanů, zvukařů, střihačů, techniků, zpravodajským zázemím a nechybělo ani zpravodajské studio.

Děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet i práci se zeleným plátnem, které slouží např. pro natáčení počasí nebo jiných vstupů a zjistili, kolik lidí a práce stojí za jedinou reportáží.

Za mediální výchovu - S. Kučerová

1 ... 8 9 10 11 12 13 14