Aktuální dění ve škole

1 ... 12 13 14 15 16 17 18

Den přírodních věd v ZOO Brno 2022

14.10.2022

Dne 5. a 6. října 2022 se naše škola účastnila již desátého ročníku Den přírodních věd v ZOO Brno. Akce je pořádána zoologickou zahradou ve spolupráci se Střední průmyslovou školou chemickou Brno. 

Letošním tématem byly “Bouřlivé objevy”, zaměřené zejména na práci Johanna Gregora Mendela k příležitosti 200 let od jeho narození. Vybraní žáci soutěžili v tříčlenných týmech ve dvou kategoriích.

První kategorie byla pro žáky 6. a 7. ročníku, kteří soutěžili na pěti stanovištích, a to v oblastech biologie a fyziky.

Druhá kategorie byla pro žáky 8. a 9. ročníku, kteří měli navíc stanoviště zaměřené na chemii, jehož součástí byla chemická show organizovaná studenty SPŠCH Brno.

V letošním ročníku se zapojilo v první kategorii 57 týmů a ve druhé kategorii 66 týmů. Všechny naše týmy měly krásné umístění, především gratulujeme týmu složenému ze žáků 8. a 9. ročníku, kteří se umístili na krásném 3. místě.

Jsme rádi, že naši žáci dělají svými výsledky dobré jméno naší škole a tímto jim za to děkujeme.

Fotogalerie

 

POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ JARMARK

06.10.2022

Itálie - Erasmus+

04.10.2022

Návštěva v italské Battipaglii v rámci projektu Invitation to Traditional Street Games.

Fotogalerie

 

Anglie - zpravodajství z cesty 3

01.10.2022

I ráno třetího dne se neslo v podobném duchu - meeting pointy, kolony, sluneční paprsky. Naším čtvrtečním cílem se stalo město Brighton. Po příjezdu jsme vyrazili přes střed města až k Royal Pavilion. Tato rezidence byla postavena v indickém stylu a sloužila jako letní sídlo králů a princů. Byli jsme překvapeni zájmem dětí, které si pečlivě prohlédly všechny místnosti. Poté následoval rozchod a čas na nákupy suvenýrů či místních dobrot. Po nákupech nás cesta přivedla až k světoznámému molu Brighton Palace Pier, které překypovalo množstvím atrakcí. Další zastávkou byl hrad Arundel, kde jsme si prohlédli rozlehlé zahrady, jezírka a nevynechali jsme ani samotný hrad s věží. Vše jsme stihli prozkoumat za dvě hodiny a díky tomu jsme poslední zbytky slunečného dne mohli strávit na pláži v našem domácím worthingu.

video z Anglie 1

video z Anglie 2

Fotogalerie

 

Anglie - zpravodajství z cesty 2

30.09.2022

Druhý den našeho pobytu začal časně ráno. Z meeting pointu jsme vyrazili autobusem do přímořského města Hastings. Během ranní dopravní zácpy jsme sledovali místní školáky, kteří v uniformách proudili do školy. Přestože předpověď nebyla příznivá, v Hastings nás přivítalo slunečné počasí. 
Z centra města jsme vystoupali lanovkou nad městečko, odkud byl krásný výhled na moře i okolí.

Dále jsme zamířili do jeskyní, které dříve sloužily pašerákům. Tyto jeskyně byly interaktivně vybaveny, takže si zde každý užil porci potřebné zábavy. Po prohlídce a sestupu zpět do města mnoho z nás pospíchalo pro typické fish and chips. Bez toho by zážitek z Anglie nebyl autentický. 
Poté jsme se přesunuli na křídové útesy Seven Sisters. Čekala nás 5 kilometrová trasa s impozantními výhledy na pevninu, nekončící zelené pastviny, majáky i moře. Na závěr jsme sestoupili na pláž, kde jsme nasbírali mušličky a kamínky.

Fotogalerie

 

Anglie - zpravodajství z cesty

27.09.2022

Naše anglické dobrodružství začalo v pondělí v 11 hodin našeho času. Zpočátku jsme byli rozmazlovaní častými zastávkami, jakmile jsme však za sebou nechali hranice České republiky režim se zpřísnil a my jsme si dlouhé úseky krátili spánkem. Ani jsme se nenadáli a projeli jsme Německo, Holandsko, Belgii a dorazili až do francouzského Calais. Po dobrodružné pasové kontrole, která proběhla v rekordním čase, jsme najeli do vlaku v eurotunelu. Čekala nás cesta časem i prostorem. Cílem byla Anglie, čas o hodinu méně. Když jsme vystupovali na Greenwich, nevěřili jsme, že je úterý ráno.

Oblékli jsme teplé bundy, zabalili se do šál a vyrazili objevovat krásy Londýna. Náladu nám nepokazil ani občasný déšť a stihli jsme toho opravdu mnoho. Viděli jsme London Eye, Big Ben, Westminster Abbey, ale i Trafalgarské náměstí a stihli jsme i návštěvu National Gallery  a spoustu dalšího. Celý den zakončila dobrodružná cesta metrem a nyní už se těšíme až složíme hlavu v našich dočasných domovech.   

Fotogalerie

 

Jablíčkový den 21. 9. 2022 (Pohankova)

23.09.2022

Letošní velká úroda jablek nás přiměla uskutečnit Jablíčkový den.

Na zahradu školy přišli starší kamarádii ze Žákovské rady. Pomáhali žákům 1., 2. a 3.tříd plnit úkoly s jablíčky a o jablíčkách. Například přenes jablko na lžíci, červík v jablíčku, podlez pod sítí, seřaď plody podle velikosti, poskládej puzzle….

Odměnou všem byl koláč s jablečnými povidly.

Těšíme se na další společnou akci.

Fotogalerie

 

Poznávací zájezd do Velké Británie

20.09.2022

Ve dnech 26.9. - 1.10. 2022 se koná zájezd žáků druhého stupně do Velké Británie. Navštívíme Londýn, Hastings, Brighton a další místa. Podrobné informace k programu a organizaci zájezdu najdete níže. 

1.den – sraz v 10,30 hod. na parkovišti na ulici Kučerova (vedle ZŠ Holzova), Brno, odjezd v 11,00 hod.

2.den – Londýn

3.den – Brighton, Royal Pavilion, zámek Arundel

4.den – Hastings, útesy Seven Sisters

5.den – Londýn

6.den - tranzit přes Francii a Německo, příjezd do Brna ve večerních

 

Doporučujeme:

- adaptér na britské zásuvky (typ G), pro případné nabíjení telefonů a použití fénu

- drobný dárek pro rodinu (např. Lázeňské oplatky, drobnou brožurku o Vašem městě apod.)

- teplé oblečení nejen na cestu do autobusu (popř. polštářek a deku)

- pevnou obuv (2 páry), přezůvky, pláštěnku nebo deštník

- menší batůžek na svačinu a doklady

- průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny (stačí kopie)

- eura na drobné výdaje v Německu a Francii (např. toalety cca 0,75 €) a koruny na zakoupení občerstvení v autobusu

 

U odjezdu děti zaplatí poplatek ve výši 1 500 Kč za vstupy do památek.

 

 

 

Informace k lyžařským kurzům 6. - 9. ročník

15.09.2022

Místo: Jeseníky , Bělá pod Pradědem – sjezdovky ČH sedlo, Filipovice

Cena: Kč 4 600,- na žáka (ubytování, strava, pitný režim, doprava) + vleky Kč 1 250,- -1750,-

Termíny:

15. – 20. 1. 2023

5. – 10. 2. 2023

19. – 24. 2. 2023

26. 2. – 3. 3. 2023

Zájemci obdrží přihlášku a s přihláškou zaplatí zálohu Kč 1000,- v hotovosti. Záloha se bude vybírat od 26. 9. do 26. 10. 2022, doplatek na účet školy nejpozději 14 dní před odjezdem.

Nová přátelství - uvedení prvňáčků žáky 9. ročníků

07.09.2022

DOPOLEDNE   PLNÉ HER   A   PŘÁTELSTVÍ

V úterý 6.9. se prvňáčci vypravili z Pohankové na budovu Holzova. Čekali tam na ně noví kamarádi z 9.tříd. Ti připravili sportovní, vědomostní a zábavná stanoviště. S radostí je všichni společně splnili. Podle přiloženého plánku došlo i k prohlídce velké školy.

Milým zakončením akce byl napsaný vzkaz od staršího kamaráda a sladká odměna.

Děkujeme a těšíme se na příští společné setkání.

Žáci 1.A, 1.B,1.C a jejich paní učitelky

Fotogalerie

 
1 ... 12 13 14 15 16 17 18