Pomáháme Klokánku

Dne 27. 3. se vydali někteří členové žákovské rady společně s paní učitelkou Šimáňovou a panem ředitelem do Klokánku, rodinné alternativy ústavní péče. Hlavním cílem této návštěvy bylo projednat s paní ředitelkou Klokánku jistou pomoc, kterou by mohla naše škola dětem nabídnout.

Jednalo se např. o prodávání Holzovin za účelem finanční podpory pro Klokánek, o organizaci školní Zahradní slavnosti společně s dětmi z Klokánku nebo o vytvoření programu pro všechny děti z Klokánku. Nápady naší rady však nebyly jedinou náplní, sama paní ředitelka navrhovala mnoho možností, kterými by jistě naše škola dokázala Klokánek velice podpořit. Jedním takovýmto nápadem, který všechny vyslance velmi zaujal, bylo Harfandění. Jedná se o běh kolem obchodního centra Harfa v Praze, kdy se za každé uběhnuté kolo počítá 100 korun na konto všech českých Klokánků. Pro tuto akci jsme se nadchli a těšíme se, že se do ni budeme moci zapojit.

Možnosti, jak pomoci Klokánku, jsou takřka neomezené, a jak řekla paní ředitelka: „Hlavní je chuť pomoct, možností, jak pomoci, existuje nespočet.“

Ivana Šustková, 9. A