Školní sbor DoTicha

Od roku 2007 funguje na ZŠ Holzova dětský pěvecký soubor Holzováček, u jehož zrodu stála paní učitelka Klára Maršíková (Weiglová). Té se podařilo získat a nadchnout nejen malé zpěváčky, ale též starší zpěváky, kteří tráví pravidelným nácvikem volná odpoledne, ale i řadu brzkých rán, což platí zejména o obdobích těsně před zábavnými či soutěžními vystoupeními sboru.

Od ledna 2014 převzala vedení Holzováčku paní učitelka Mgr. Nela Mládková.

Holzováček vystupuje při různých slavnostních příležitostech nejen na naší škole, ale reprezentuje ji i na různých mimoškolních kulturních akcích (např. Soutěž dětských pěveckých sborů v Bratislavě díky projektu Mosty mezi městy, Slavností setkání u příležitosti 450 let od povýšení Líšně na městečko, Krajské kolo postupové přehlídky školních dětských pěveckých sborů JM).

V září 2014 byl sbor Holzováček přejmenován a nyní vystupuje pod názvem DoTicha.

Repertoár sboru je velmi pestrý, od spirituálů až po modernu. Kromě zpěváků samotných jsou součástí sboru také instrumentalisté.

Ve školním roce 2010 vznikl přípravný sboreček též na budově Pohankova a jeho členy jsou malí zpěváčci z prvních až třetích tříd. Od října 2013 se přípravného sboru ujala paní učitelka Mgr. Lenka Hrubá a pojmenovala jej Cvrčci.

Zkoušky sboru:

Čtvrtek: 13.45 – 14.45