Projekt EU – Za poznáním do světa

Název projektu: ZA POZNÁNÍM DO SVĚTA

Reg. Číslo: CZ.1.07/1.1.00/56.0494

Období realizace: 1.7.2015 – 31.12.2015

Operační program: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK)

Oblast podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání

Shamrock a Leprochamus

provázeli tři učitele ze ZŠ Holzova při jejich putování za zdokonalováním angličtiny. Irský trojlístek a skřítek zajistili nejen nádherné počasí ve dvou říjnových týdnech, ale i pohodu a bezproblémové prožití studijních týdnů v irském Corku.

V jazykové škole ACET učitelé diskutovali společně se studenty z Francie, Německa, Švýcarska, Španělska, Japonska, Brazílie a dalších států o současných problémech, kultuře a jejich pohledu na dané téma. Mnoho zajímavostí se také dozvěděli od členů hostitelských rodin, u kterých byli ubytováni a kteří je srdečně přijali jako své členy. Krásné podzimní počasí provázelo i výlety do okolí Corku, při procházce v zahradě Blarney castle, v městečku Cobh, známého jako poslední zastávka Titanicu před jeho vyplutím do Ameriky, v rybářském městečku Kinsave, na úchvatných útesech Moher i v národním parku Kilarney.

Všechny tyto získané poznatky využijí paní učitelky Lenka Ondrejechová, Šárka Prokešová a pan učitel Vladimír Ruban ve svých hodinách a předají je svým žákům.

Další částí projektu Jazyky v zahraničí v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost byl výjezd do Londýna, kterého se zúčastnilo 50 žáků osmých a devátých tříd v měsíci listopadu. V jazykové škole si mohli ověřit úroveň svých jazykových dovedností, které uplatnili v praxi při návštěvě památek a zajímavostí Londýna jako Westminster Abbey, Houses of Parliament, Downing Street, Horse Guards, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Národní galerie, Piccadilly Circus, Leicester Square, Tower Bridge a Tower of London.

Pro žáky byl tento pětidenní zájezd nezapomenutelným zážitkem a velkou odměnou za jejich studijní výsledky.

Pobyt ve Velké Británii nabízí naše škola žákům každý rok, ale nikdy se nám nepodařilo vyjet s tak početnou skupinou, protože pro mnohé rodiny je to finančně nedostupné. Proto si velmi vážíme této možnosti a věříme, že všichni zúčastnění získané znalosti a zkušenosti plně využijí a budou pro ně přínosem v jejich budoucím povolání.