Základní škola Holzova 1, Brno

Fotogalerie 2017/18

Předávání Oskarů

Ve středu 27. 6. se v Dělnickém domě v Líšni konal šestý ročník slavnostního předáváním Oskarů za nejlepší videoklipy tříd k písním známých interpretů. (zobrazit)
Škola v přírodě 4.B

Ve dnech 11. – 15. 6. trávila třída 4.B školu v přírodě v krásném prostředí Horních Dunajovic. (zobrazit)
Obhajoby absolventských prací 9. ročníků

V letošním roce poprvé žáci devátých ročníků od podzimu připravovali s pomocí svých učitelů – konzultantů své absolventské práce na zvolená témata. (zobrazit)
Pravěká švp s Pračlovíčkem

Týden od 11. 6. do 15. 6. strávili žáci 2.A a 2.B v Severomoravské chatě v Jeseníkách. Žáci se přeměnili na pračlovíčky a užili si báječný týden.Učili se rozdělávat oheň, vyráběli zbraně, zkoumali přírodu, lovili mamuty, sportovali... (zobrazit)
Výlet na Pálavu

Dne 29. května se třídy 3.A, 3.B, 4.B vypravily na půldenní výlet na Pálavu. (zobrazit)
Zájezd do Anglie

Dne 24. 5. 2018 se skupina 37 žáků 6. – 9. ročníku spolu se svými učiteli vydala na šestidenní zájezd do Anglie. (zobrazit)
Ozobot – programování mikrorobotů

V rámci projektu "Základy programování/Zapojení Ozobotů do výuky na ZŠ, VG i SŠ" měla naše škola v měsíci květnu zapůjčeny mikroroboty Ozobot BIT. (zobrazit)
První místo v přehazované

V měsíci květnu se konal na ZŠ Horníkova již tradiční turnaj v přehazované dívek. V mladší i starší kategorii děvčata z naší školy obsadila první místo a obhájila putovní pohár. (zobrazit)
Květinová zahradní slavnost na Pohankové

Slavnost byla pojata jako vernisáž dětských výrobků na květinové téma. Rodiče si výtvor svých dětí mohli zakoupit. (zobrazit)
Březina – farma, výlet 2.B

Na pondělí 14. května nás Deniskův tatínek pozval na farmu do Březiny. Shrnuli jsme si učivo z prvouky o hospodářských zvířatech. Nechyběla ani jízda na poníkovi a opékání špekáčků. (zobrazit)
V dílně středověkého mistra

4. května navštívila 4.A program „V dílně středověkého mistra“ v Moravské galerii. Paní lektorka nás postupně zasvětila do tajemství vzniku středověkých deskových obrazů. (zobrazit)
Vodní svět

V krásném, téměř letním dni, navštívila 4.A Otevřenou zahradu a v ní program „Vodní svět“ pořádaný Lipkou. (zobrazit)
Čarodějná škola

BV pondělí 30. 4. 2018 se škola na Pohankové změnila na školu čarodějnou. (zobrazit)
Vybíjená 5. tříd

Během měsíce dubna se na brněnských školách konala obvodní kola ve vybíjené žáků 3. – 5. tříd. (zobrazit)
Superstar v družině

Letošní ročník se nesl v duchu Pipi Dlouhé punčochy. Odpoledne nám zpříjemnili nejenom úžasní zpěváčci, ale i krásné počasí. (zobrazit)
Canisterapie

Druháky ve třídách navštívil asistenční pes Mara a kočka. Děti se seznámily s tím, jak se chovat k cizímu pejskovi, co to znamená asistenční pes. (zobrazit)
Včelky v družině

Ve středu 11. dubna k nám až z Kuřimi přiletěl roj včel. Prozradil nám o sobě spoustu zajímavých a užitečných věcí. Jednu si budeme pamatovat určitě – prý bolí jen prvních 1000 bodnutí. (zobrazit)
Velikonoční turnaj děvčat ve florbalu

Ve dnech 5. a 6. 4. 2018 se naše děvčata 8. a 9. tříd zúčastnila Velikonočního turnaje ve florbalu na ZŠ Tuháčkova, kde obsadila výborné 2. místo. (zobrazit)
Návštěva Parlamentu ČR

Dne 28. 3. 2018 se žáci třídy 6.B vydali do Prahy, aby navštívili Poslaneckou sněmovnu. Zde se dozvěděli základní informace o práci poslanců a prohlédli si historické prostory budov. (zobrazit)
Tradiční Velikonoční jarmark Pohankova

Letos jsme pro děti i rodiče připravili 19 dílniček, prodej drobných výrobků, květin, živá kuřátka. (zobrazit)
Lyžařský kurz 6. a 4. tříd

Šesťáci a čtvrťáci vyrazili na lyžařský kurz, který byl v tomto roce v pořadí již čtvrtý. Jezdili jsme na svah ski Kopřivná a ski Filipovice. (zobrazit)
Kluci v akci

V rámci pracovních činností jsme vyměnili dílnu za kuchyni a to se děly věci. Časy, kdy kuchyně patřila jen holkám, jsou dávno pryč. Kluci předvedli své kulinářské umění a jídla byla opravdu skvostná. (zobrazit)
Recitační soutěž II. stupně

Dne 20. března se uskutečnila recitační soutěž pro II. stupeň. Zúčastnilo se jí 33  žáků 6. – 9. tříd, kteří v přátelské atmosféře předvedli své výkony. (zobrazit)
Reklama 8.A

8. 3. strávili osmáci příjemné tvůrčí dopoledne v Atelieru Lávka, kdy po týmech připravili reklamu pomocí audio techniky, video techniky i klasického billboardu. (zobrazit)
Sférické kino v družině

Mrazivé dny jsme si v družině zpestřili zimní pohádkou. Dětem se mobilní planetárium moc libí a každý rok se zúčastní skoro všechny. (zobrazit)
Lyžařský kurz 7. tříd

Lyžařský kurz 7. tříd na Dolní Moravě proběhl v nejmrazivějším týdnu letošní zimy od 25. 2. do 3. 3. Všichni účastníci úspěšně zdolali nejen nástrahy zimy, ale i téměř 8 km perfektně upravených sjezdovek a zlepšili své lyžařské a snowboardové dovednosti. (zobrazit)
Dramatická výchova v atelieru Lávka

23. 2. se třída 6.C zúčastnila výukového programu Kytice v rámci literární výchovy. (zobrazit)
Karlovarský skřivánek

Dne 21. února se na ZUŠ Slunná uskutečnila pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek, kam dorazili i zpěváci z naší školy s paní učitelkou Nelou Šimáňovou. (zobrazit)
Masopust 1. až 3. tříd

Tradiční masopust proběhl i u nás. V tělocvičně starší spolužáci z Žákovské rady připravili pro mladší balonky. Rej masek mohl začít. Nechyběl tanec pod lanem, hry s balonky a pochování basy. (zobrazit)
Projekt Edison

V týdnu od 12. 2. do 18. 2. 2018 se uskutečnil na naší škole projekt Edison (Education, Drive, Internacionality, Students, Opportunity, Network). (zobrazit)
Za vysvědčení do Bonga

1. února děti prvních, druhých, třetích a čtvrtých tříd nastoupily do přistavených autobusů a vyrazily do zábavného parku Bongo. Skvěle tak oslavily své pololetní vysvědčení pohybem a hrami se spolužáky. (zobrazit)
Absolventský ples

Ples devátých tříd proběhl 30. ledna ve školní jídelně. Žáci trénovali na ples dlouho a také se jim to vyplatilo. (zobrazit)
Lyžařský výcvikový kurz 8. a 9. tříd

Žáci osmých a devátých tříd vyrazili v lednu od 14. do 20. na lyžařský výcvikový kurz. Učili jsme se na lyžích i snowboardech a sněhové podmínky byly naprosto skvělé. (zobrazit)
Olympiáda v družině

V úterý 23. 1. proběhl poslední trénink před odletem do Pchjongčchangu. Všichni závodníci potvrdili vynikající formu. Držíme palce i našim opravdovým reprezentantům. (zobrazit)
Zimní pohoda v družině

Konečně jsme se dočkali trochy sněhu a hodláme si ho užívat do poslední vločky. Tak jen doufejme, že sníh vydrží do příštho týdne, kdy se těšíme na naši olympiádu. (zobrazit)
Beskydy, Velké Karlovice, Tabačka

Zimní školy v přírodě – Expedice mamut 2018 – se zúčastnili žáci 2.A a 2.B. (zobrazit)
Adventní koncert

Příjemnou vánoční atmosféru navodily školní pěvecké sbory Cvrčci 1 a Cvrčci 2 z Pohankovi, DoTicha a Charlieho andílci na Adventním koncertě, který se konal na Dělňáku v Líšni. (zobrazit)
Čertovské rojení

Členové Žákovské rady se v úterý 5. 12. chopili Čertovského rojení na Pohankové, v mateřské škole na Trnkové a na Holzové. (zobrazit)
Vánoční jarmark

Čas Vánoc je spojený s tradicemi a zvyky. Náš Vánoční jarmark je již také tradicí. (zobrazit)
Soutěže ve šplhu na 1.stupni

Ve středu 22. listopadu se konalo na ZŠ Krásného obvodní kolo soutěže ve šplhu pro 3. – 5. třídy. Městské finále se konalo 30. listopadu na ZŠ Svážná. (zobrazit)
Výlet 5. tříd do Prahy

V úterý 28. 11. si páťáci udělali výlet do Prahy. Vše, co se o ní učili ve vlastivědě si prohlédli na vlastní oči a dozvěděli se i další zajímavé informace. (zobrazit)
Brněnská pověst

Dne 27. 11. 2017 se třída 6.B zúčastnila akce v Labyrintu – studiu dramatické výchovy. Program byl zaměřen na brněnskou pověst Proč na Petrově zvoní poledne v 11 hodin. (zobrazit)
Dějepisná exkurze do Prahy

Nedávno naše škola uspořádala literární a dějepisnou exkurzi do Prahy. Exkurze byla pořádána pro žáky devátých tříd jako závěrečný výlet. (zobrazit)
Návštěva České televize

Ve čtvrtek 16. 11. dívky z 9.B navštívily Českou televizi v Brně. (zobrazit)
2. místo ve florbalu

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 odehrály žákyně 6. a 7. tříd florbalový turnaj brněnských škol. (zobrazit)
Podivuhodný příběh ztraceného deníku

Žáci 6.A navštívili interaktivní hernu v Muzeu ve Šlapanicích zaměřenou na Atlas neobyčejných ptáků. (zobrazit)
Výukový program Chameleon Leon

Děti z 1.C navštívily program ,,Chameleon Leon“, který probíhal na Přírodovědné stanici Kamenačky. (zobrazit)
Podzimní halloweenské odpoledne v družině

Letos nám pan kouzelník očaroval dny a halloweena jsme oslavili o pár dní později. (zobrazit)
Návštěva Červeného kříže

Dne 2. listopadu naši školu navštívila Mezinárodní zdravotnická organizace Červený kříž. (zobrazit)
Druháci vyrazili do Soběšic na Jezírko

Program Dřevěný svět dětem přiblížil život stromů, jejich využití, zkoumali život brouka tesaříka. (zobrazit)
Soustředění se školním pěveckým sborem DoTicha

Letos jsme se školním pěveckým sborem DoTicha uspořádali soustředění už v říjnu, abychom mohli pracovat jak na vánočním, tak celoročním repertoáru. V krásném prostředí Hálova mlýna a v kouzelných kulisách babího léta se nám zpívalo a hrálo opravdu báječně. (zobrazit)
Kouzelné odpoledne v družině

V pondělí 30. října nám vykouzlil úsměv na tváři kouzelník Reno. (zobrazit)
Výukový program Noviny

17. října se členové žákovské a redakční rady zúčastnili výukového programu Noviny ve Středisku volného času Legáto. (zobrazit)
Komunikace a spolupráce

V úterý 17. 10. se žáci třídy 6.A opět vydali do Saleska a prožili zde příjemné dopoledne na adaptačním programu Aktif. (zobrazit)
Návštěva v družině

17.října k nám přijeli na besedu manželé Slovíčkovi, kteří doma chovají hady a šneky (achatiny). (zobrazit)
Pasování prvňáčků

Žáci 1.C a 1.D navštívili 6.října líšeňskou knihovnu, kde je královna pasovala na čtenáře. (zobrazit)
Lamacentrum 1.C, 1.D

Dne 27. září se třídy 1.C a 1.D vydaly do Lamacentra. Nejen, že se dozvěděli mnoho o původu zvířat, ale zkusili si je i nakrmit. (zobrazit)
Adaptační kurz 6.B, 6.C

25. září se žáci 6.B a 6.C vydali na třídenní adaptační kurz v doslova pohádkovém prostředí rekreačního střediska Březová. (zobrazit)
Prohlídka káznice

Bývalá káznice z konce 18. století byla cílem prohlídky žáků 8. a 9. tříd ve dnech 21. a 22. 9. (zobrazit)
Bramborový den

Bramborové hrátky pro 1., 2., a 3. třídy na zahradě školy. Starší žáci z 6. až 9. tříd zajistili 25 stanovišť, kde mladší spolužáci radostně plnili zadané úkoly. Odměnou všem byl sladký perník, brambory na loupačku s máslem a skvělé zážitky. (zobrazit)