Třídíme odpady v rámci Recyklohraní

Naše škola se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů.

Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobné elektrozařízení. Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a  ECOBAT jsou umístěny ve druhém poschodí – odborná učebna chemie.

Každý žák může do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač) a baterie a akumulátory.

Naši žáci se zapojují také do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které organizátoři projektu zadávají.

Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá naše škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas.

Rodiče, i Vy se můžete do Recyklohraní zapojit. Máte-li doma vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče, věnujte je svým dětem.

A jak jsme si vedli v porovnání s ostatními školami?

V rámci Jihomoravského kraje jsme za I. pololetí nasbírali 71 kg baterií a umístnili se na 4. místě. Dále jsme získali ocenění – 3. místo v kategorii aktivních škol a naši žáci se zúčastní naučně vzdělávacího programu Hrátky s Asíkem a Batem.
Za dosažená umístění získala škola od organizátora soutěže finanční prostředky, za které bude moci svým žákům pořídit různé učební pomůcky a hry pro volný čas.

Více informací naleznete na následujícím odkazu:recyklohraní

• Letáček ke stažení