Projekt Edison

EDISON = Education, Drive, Internacionality, Students, Opportunity, Network

V týdnu od 12.2. do 18.2. 2018 se poprvé uskuteční na naší škole projekt Edison, který zajišťuje mezinárodní studentská organizace AIESEC. Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky, učí je nebát se odlišného a motivuje žáky ke zlepšení se v cizím jazyce.

Jak projekt probíhá?

Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijde do naší školy a stráví zde jeden týden v termínu od 12.2. do 18.2.2018. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze s žáky na různá témata, hrají hry, apod. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země.

Podpůrný projekt Global HOST

Podpůrným projektem EDISONu je projekt zvaný Global HOST, díky kterému mohou rodiny ubytovat zahraniční stážisty přímo u sebe doma a poznat tak zahraniční zemi a kulturu o něco více. Kromě toho si procvičit angličtinu a získat přátele. Více informací o tomto podpůrném projektu najdete zde.

Další informace naleznete v přílohách: